Jak správně pečovat o plyšové hračky?

Děti je milují a často jich mají pořádnou sbírku. Rodiče už z nich tak nadšení nejsou, byť jsou to mnohdy právě oni, kdo dětem pořídí další měkoučký kousek. Ano, řeč je o plyšových hračkách, které najdete snad v každém dětském pokojíčku. Působí roztomile, i když často jen zabírají místo a je potřeba o ně pečovat. Víte jak?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šup s plyšáky do pračky

Nejjednodušší způsob, jak udržovat plyšové hračky čisté (bez prachu a voňavé), je vložit je do pračky a zvolit odpovídající program. Tuhle metodu lze aplikovat zejména na menší plyšáky. Co se výběru vhodného programu týče, doporučujeme zvolit šetrné praní s nižším počtem otáček. Teplota postačí okolo 30 až 40 °C, vyšší určitě nedávejte. Rozhodně do pračky nedávejte plyšové hračky, které v sobě ukrývají hrací skříňky – došlo by k poškození.

Ruční praní pro plyšáky, kteří do pračky nesmí

Má-li vaše dítko plyšové hračky, které mají do pračky vstup zakázán, pak vám nezbude nic jiného, než je vyprat v ruce. Při praní nepoužívejte horkou vodu, ale spíše vlažnou (snesitelnou pro ruce). Přidejte klasický prášek na praní nebo prostředek na mytí nádobí. Po vyprání plyšovou hračku důkladně vymáchejte a nechte dostatečně vyschnout.

Suché čištění jedlou sodou

Plyšové hračky, které se nevejdou do pračky a není je třeba možné ani vyprat v ruce, lze vyčistit suchou metodou. Při ní hraje hlavní roli jedlá soda. S tou plyšové hračky posypte, vezměte si čistý hadřík a jedlou sodu do hraček zapracujte. Nechte působit několik hodin, ideálně přes noc. Poté je vytřepejte a zbytek jedlé sody vysajte vysavačem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Menší hračky dejte k ledu

Mezi plyšovými hračkami u vás doma jistě najdete menší kousky. I ty se samozřejmě dětem líbí a často se jich odmítají vzdát. Pokud je nechcete hned prát, ale jde vám jen o to, abyste z nich zlikvidovali případné roztoče, uložte menší hračky do uzavíratelných pytlíků a ty poté vložte do mrazáku. Tam je nechte 24 hodin a poté dobře vysušte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---