Jak si zařídit romantickou kuchyni?

Na kuchyni mnoho lidí pohlíží jako na ryze praktickou místnost. Není to škoda? Vždyť právě zde se odehrávají všechna ta kulinářská kouzla. V kuchyni se rodina schází u jednoho stolu a dobrého jídla. Pokud jste romantické duše, věřte, že i kuchyně může být zařízena v romantickém duchu. V dnešním článku vám poradíme, jak toho docílit.

Pastelové barvy

I když je vaším cílem vytvořit si doma romanticky zařízenou kuchyni, rozhodně to neznamená, že stěny musíte obléknout do růžového kabátku. Naopak máte v barvách volnou ruku – stačí se vydat po stopách pastelových odstínů. Co třeba jemná béžová, krémová, světle hnědá nebo třeba sladce vanilková? Vhodná je samozřejmě i starorůžová, levandulová nebo olivová barva.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dřevěné prvky

Asi vás nepřekvapí, že romantický styl má blízko k přírodě. Z toho plyne, že kdo chce kuchyni ladit v tomto stylu, musí zde dát šanci přírodním prvkům a materiálům. Zejména pak dřevu, které by v romanticky pojaté kuchyni mělo mít hlavní slovo. Objevit se může nejen na samotné kuchyňské lince, ale i v podobě dřevěných trámů na stropech, na podlaze nebo na nábytku.

Bylinky

I když byste možná mohli namítat, že bylinky nejsou ryzím příkladem romantického stylu, rozhodně mají něco do sebe. Navíc do kuchyně bylinky patří, zvláště pak ty čerstvé, které pokrmům dodají to správné aroma i chuť. Neváhejte proto do kuchyně umístit květináče s bylinkami. Pěkně se bude vyjímat i sušený trs bylinek zavěšený ke stropu, co myslíte?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Doplňky a dekorace

Kdo kdy řekl, že doplňky a dekorace do kuchyně nepatří? My jsme opačného názoru a vy budete také, pokud si kuchyni zařídíte v romantickém duchu. Zde totiž doplňky mají své místo, ať už v podobě různých kořenek, vintage krabiček a dóz na potraviny, utěrek nebo ubrusu s pěkným vzorem. Nezapomínejte, že jsou to právě maličkosti, které dělají kouzelný celek.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---