Jak si zařídit ložnici podle feng shui? A proč byste měli mít zrcadlo raději na chodbě?

Ložnice je místo, kde se z celého bytu zdržujeme nejčastěji. Spánkem trávíme až třetinu života. Sbíráme síly do dalšího dne, uvolňujeme se, regenerujeme a zbavujeme se stresu. Proto bychom si právě tento pokoj měli zařídit podle zásad feng-shui, která v nás bude posilovat tok energie a probouzet nové síly.

Starověké čínské učení feng-shui vychází z toho, že naším tělem proudí dobrá energie čchi. Pokud proudí správně a bez přerušení, člověk je zdravý. Životodárná energie působí i v okolí člověka a má na něj vliv. Pokud se ve svém prostředí necítíme dobře, může se to projevit na zdraví.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nejvhodnější místnost pro zařízení ložnice

Okna ložnice by neměla mířit do hlavní ulice, kde může být rušno. Ze spánku vás mohou vyrušovat projíždějící auta. Zvolte nejlépe nejvzdálenější místnost od vchodu, kuchyně či koupelny. Výmalbu volte jemnou a veselou. Stěny můžete doplnit veselými obrázky pro vzbuzování příjemných pocitů a na okna pořídit barevné závěsy.

Jaké zvolit zařízení do ložnice

Zařiďte si ložnici útulně a harmonicky. Postel, nejlépe dřevěnou, umístěte do nejvzdálenějšího rohu. Osoba ležící v posteli bude mít přehled a další osoba ji nevyleká svým příchodem. Postel neumisťujte mezi dveře a okno. Energie proudící dveřmi prochází přes spícího a uniká oknem. To může narušovat spánek. Vyhněte se ostrým hranám nábytku, vhodnější jsou zakulacené. Čím méně nábytku, tím lépe.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proč nemít v ložnici zrcadlo

Zrcadla by v ložnici neměla viset žádná. Pokud ho přesto chcete v ložnici mít, neměli byste se v něm vidět z postele. Znásobuje totiž počet osob, které v ložnici vidíte. Jak píše denik.cz, v ložnici už tak nejste jen dva, ale čtyři, což předpovídá nevěru. Navíc jsou zrcadla považována za vstupní bránu duchů.

Zdroj:

https://www.denik.cz/dum-a-byt/loznice-podle-feng-shui-uklidnujici-barvy-a-zadna-zrcadla-20181210.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---