Jak si zajistit nerušený spánek díky barvám?

Pokud jste někdy nemohli usnout nebo se váš spánkový proces dělil na několik částí, na vině může být několik faktorů. Mezi ty hlavní patří špatný výběr barev, které v ložnici máte. V takovém případě nezáleží na tom, kolik je vám let. S tímto problémem se jistě setkal každý z vás. Jak lze docílit toho, aby váš spánek byl klidný a ničím nerušený?

Barvy do ložnice pro klidnější spánek

Pokud se podíváte na statistiky, pak zjistíte, že spánek by měl trvat alespoň 8 hodin. To je třetina dne. Jinými slovy tedy strávíme spánkem třetinu svého života. Od toho by se mělo odvíjet i vybavení ložnice, a to včetně barev. V první řadě vám prozradíme, jaké barvy by se ve vaší ložnici rozhodně neměly nacházet. Podle různých doporučení je dobré se zaměřit na světlejší odstíny. Z toho vyplývá, že je dobré se vyvarovat tmavým odstínům a agresivním barvám.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tmavé odstíny jsou problémem číslo jedna. Tmavého odstínu docílíte u všech jednotlivých barev. Jaké barvy se ale dají považovat za příliš agresivní? Mezi agresivní barvy patří například fialová, červená nebo hnědá. U těchto barev nezáleží ani tak na odstínu jako na samotné barvě. Snažte se těmto třem barvám vyhnout obloukem, protože nepodporují kvalitní spánek. Tyto tři barvy byly součástí testovacích procesů. Jejich výsledek dopadl nejhůře, protože lidé nedokázali vykonat 8hodinový spánkový režim.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaké barvy zvolit?

Nyní přecházíme na otázku, jaké barvy jsou tedy těmi správnými. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří se o tento proces zajímají, pak je článek bezesporu určen pro vás. Jak jsme již uvedli, důležité je umět vybrat správný odstín. V tomto případě jde o světlé odstíny. Co se týče jednotlivých barev, je dobré se zaměřit například na modrou nebo zelenou. Pochopitelně nevybírejte z vojenské zelené, ale jemné neboli světlé. To platí i pro modrou barvu. Zvlášť modrá barva je favoritem číslo jedna.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---