Jak si velikonočně vyzdobit domácnost?

Velikonoce se kvapem blíží, a pokud máte rádi velikonočně vyzdobený domov, je pomalu nejvyšší čas začít výzdobu chystat. Výzdobu můžete pojmout i jarně, aby nebyla vyloženě velikonoční, a mohli jste ji tak v interiéru nechat delší dobu.

Výzdoba vstupních dveří

Pokud ozdobíte dveře, dýchne na vás jaro či velikonoční nálada již při vstupu domů. Druhů věnečků je nespočet. Můžete vytvořit věneček z vrbového nebo lískového proutí, jak doporučuje ireceptar.cz. K takovému věnečku se na dozdobení budou hodit vyfouknutá křepelčí vajíčka, pírka, jemné kytičky apod.

Další možností je zelený věnec, na jehož základ můžete použít, v dnešní době je moderní eukalyptus. Dozdobit ho můžete březovými větvičkami, pírky, skořápkami od vajec.

Pokud chcete raději věnec, který můžete využít i po více let a bude vypadat pořád pěkně, pak použijte proutěný věnec, který dozdobíte polystyrenovými vajíčky různých velikostí, v barvách, které vám jsou blízké.

Na dveře nemusíte samozřejmě dávat pouze věnec, ale můžete je ozdobit například velikonoční závěsnou dekorací. V obchodech seženete různé motivy i materiály.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výzdoba na jídelní stůl

Na jídelním stole, ale i na konferenčním stolku se bude vyjímat živá jarní cibulovina. Můžete zvolit narcisky, hyacinty nebo jiné jarní cibuloviny, dle vlastních preferencí. Seženete je v květinářstvích a můžete si na ně pořídit květináč ve tvaru skořápky od vajíčka. Dejte tento květináč samostatně na přírodní prostírání nebo zvolte keramický či dřevěný tác, na kterém budou květiny doplněny vajíčky, velikonočními zajíčky, větvičkami či mechem. Ihned máte jednoduchou a vkusnou dekoraci.

Pokud chcete zvolit dekoraci do vázy, zkuste se poohlédnout po kočičkách nebo větvičkách ovocných stromů, které můžete ozdobit malými vajíčky či jinými ozdobičkami s velikonoční nebo jarní tematikou. Krásný tip dává i web kreativnitechniky.cz, který představuje další možnost využití velikonočních vykrajovátek jako závěsných ozdobiček na větvičky ve váze.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Venkovní výzdoba

Pokud máte venkovní truhlíky na oknech, ve kterých zatím nemáte žádné květiny, můžete je osázet opět jarními cibulovinami. Prázdná místa můžete vyplnit mechem ze zahrady nebo umělým mechem a doplnit vajíčky.

Velikonoční věneček můžete umístit i na branku zahrady. Zvolte raději přírodní materiály, které odolají i venkovním podmínkám.

Ozdobit můžete také nějaký menší ovocný stromek nebo vrbu na zahradě, na kterou zavěsíte vajíčka (vzhledem k venkovním podmínkám, je vhodné použít například plastová vajíčka, která se nerozbijí při větším větru a nebude jim vadit ani déšť).

Doufám, že vás tento článek pomalu naladil na blížící se svátky jara.

Zdroj: ireceptar.cz, kreativnitechniky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---