Jak si uspořádat bydlení podle Feng-shui?

Domov je místo, kde bychom se měli cítit bezpečně a šťastně. Toho lze docílit tím, že si uspořádáme interiér podle sebe. Pochopitelně ne tak doslova, protože mít různě rozmístěný nábytek v nás může vyvolat spíše smutek než veselé chvíle. Je potřeba se stále držet jistých pravidel. Mezi ty nejhlavnější a nejověřenější pravidla patří metoda Feng-shui.

Co je to Feng-shui?

Feng-shui je znakem čínského učení, které se zaměřuje na vodu a vítr. Jinými slovy bychom pomocí této metody měli dosáhnout jakési rovnováhy a harmonie. Lidé jsou přesvědčení, že jim právě tato metoda pomohla docílit klidného a spokojeného života. Základem Feng-shui je dosáhnout snadného proudění čerstvého vzduchu a dostatečného množství světla a klidu. To vše je spojeno s pohodlím a harmonií.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domov je vizitkou lidí, kteří v něm žijí. U každého procesu by se mělo přemýšlet. To platí i v tomto případě. Začít byste měli u vchodových dveří. Ty jsou základem úspěchu, protože je člověk vidí jako první. Dále postupujte předsíní. Ta by měla obsahovat veškeré důležité věci. Na druhou stranu je potřeba si ponechat minimalismus a čistotu. Předsíň by tedy měla být neustále udržovaná.

Kuchyně a obývací pokoj

Kuchyň a obývací pokoj patří mezi důležité místnosti v bytě nebo rodinném domě. V kuchyni by měl vládnout minimalismus a čistota. Například dřez by se neměl nacházet naproti varné desce či sporáku. Rušíte tím dva důležité prvky, kterým je voda a oheň. Pro kuchyň volte například bílou barvu. V případě jiných barev volte jemnější odstín. Snažte se vyvarovat černé barvě.

V obývacím pokoji musí vládnout dostatečné množství prostoru. Vchod do obývacího pokoje nesmí být blokován. Ve středu místnosti by se měl nacházet dostatečný prostor pro volnou chůzi. Zároveň je obývací pokoj o bohatství a energii. Snažte se jej vybavit opět minimalismem. Pomocí něho docílíte jednoduchosti a volného prostoru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na závěr pár tipů

Dále vybavte domácnost vedlejšími zdroji osvětlení a zrcadlem. Nemusíte se bát použít více zrcadel. Tím docílíte většího množství světla, o čemž právě toto čínské slovní spojení je. Ložnice by měla být o jednoduchosti a správném výběru barev. Feng-shui neumožňuje využívat v ložnici elektroniku. O té jsou lidé přesvědčení, že brání v klidném a ničím nerušeném spánku.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---