Jak si upravit ložnici, aby se vám v ní v těhotenství lépe spalo?

Těhotenství bývá obdobím plným změn. A nejinak je to i se spánkem. Může se stát, že ačkoliv jste nikdy předtím se spánkem problémy neměly, během očekávání může být všechno jinak. Mohou se objevit problémy nejen s usínáním, ale také s častým probouzením nebo nespavostí. Sepsali jsme pro vás 4 rady, jak si ložnici v těhotenství upravit, aby se vám spalo co možná nejlépe.

1) Těhotenský polštář bude váš nejlepší kamarád

Těhotenský polštář je úžasným multifunkčním pomocníkem nejen při spaní a relaxaci. Po porodu jej navíc využijete také při kojení miminka nebo jako ochranu do postýlky v období, kdy v ní začne dítě „cestovat“. Na trhu jsou k dispozici nejčastěji varianty ve tvaru písmene U nebo C, s různými druhy výplní, materiálů, barev apod. Nenechte se odradit vyšší počáteční cenou. Rozhodně se v tomto případě investice vyplatí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Vybavte se větším množstvím polštářů

Pokud se vám z nějakého důvodu nechce těhotenský polštář pořizovat, můžete si vystačit i s polštáři obyčejnými. Abyste se cítily pohodlně, budete jich však potřebovat větší množství. Na webu Svetspanku.cz doporučují položit se na levý bok, jeden polštář si vložit mezi kolena a druhý pod bříško.

3) Změňte podmínky v ložnici

Těhotné ženy bývají často háklivé na různé pachy, zvuky a jiné rušivé podněty. Proto je třeba je co možná nejvíce eliminovat. Zatáhněte si žaluzie nebo závěsy, vyvarujte se před usínáním dívání se na televizi nebo používání mobilního telefonu, tabletu nebo laptopu. Místo elektronických zařízení si raději vezměte do postele knížku. Dbejte také na to, aby byla místnost více než kdy jindy dobře vyvětraná.

Zdroj obrázku https://www.istockphoto.com/

4) Změňte matraci

Pokud nemusíte řešit finance, investujte do nové matrace. Chápeme ale, že ne každý si tuto změnu může dovolit. Jestliže mate tuhou matraci, web I-matrace.cz doporučuje koupi matracového chrániče, který ji alespoň trochu změkčí. Případně si můžete pořídit matraci s dvojí tuhostí. Na jedné straně je měkčí, a proto ideální v těhotenství, zatímco druhá strana je tvrdší a tím pádem vhodná po porodu.

Aby se vám lépe spalo, nevzdávejte se v tomto období cvičení (pokud vám to zdravotní stav dovolí), vyhněte se před spaním těžkým a kořeněným jídlům, dodržujte pitný režim, travte čas na čerstvém vzduchu, zkuste relaxovat pomocí těhotenské jógy nebo si zameditujte.

Zdroje

https://www.chytryvyber.cz/kojici-a-tehotenske-polstare/?msclkid=01d52b667f3a14cf9b304889cfd5741c&utm_source=bing&utm_medium=cpc&utm_campaign=Nejlep%C5%A1%C3%AD%20kojic%C3%AD%20pol%C5%A1t%C3%A1%C5%99e&utm_term=t%C4%9Bhotensk%C3%BD%20pol%C5%A1t%C3%A1%C5%99&utm_content=Nejlep%C5%A1%C3%AD%20-%20kojic%C3%AD%20pol%C5%A1t%C3%A1%C5%99e

https://www.svetspanku.cz/blog/jak-spat-v-tehotenstvi-5-tipu-se-kterymi-to-zvladnete/

https://www.i-matrace.cz/jak-spat-v-tehotenstvi/

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---