Jak si poradit se zápachem v kuchyni?

Asi každému z nás už se někdy stalo, že ho v kuchyni přivítal nevábný zápach. Kuchyně je místo, kde se vaří a skladují potraviny. Není se čemu divit, že se zde mnohdy mísí různorodé pachy a vůně. Naštěstí existují jednoduché fígle, jak se zápachu linoucího se kuchyní zbavit.

Slyšeli jste o pečeném citronu?

Už jste někdy zaslechli o babské radě v podobě pečeného citronu? Pokud ne, pak teď společně s námi můžete odhalit opravdu jednoduchý trik, jak na zápach v kuchyni.

Vezměte si citrón, nakrájejte ho na plátky a rozložte je na plech vyložený pečicím papírem. Plátky citronu lehce pokapejte olejem a dejte do trouby předehřáté na 130 stupňů. Nechte v troubě asi půl hodiny, otevřete dvířka trouby a nechte je otevřená přes noc. Po zápachu nebude ani stopy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Se zápachem z odpadu si poradí dvě laciné suroviny

Není tajemstvím, že mnohdy za nevábnou vůní v kuchyni stojí právě odpady. Už se vám někdy stalo, že vás do nosu udeřil zápach linoucí se z dřezu? Pokud ano, pak s námi budete souhlasit, že to rozhodně není nic příjemného. S tímto problémem si hravě poradíte za pomoci dvou levných surovin, které má navíc doma asi úplně každý – soli a jedlé sody.

Do dřezu nasypte a jeden hrníček soli a jeden hrníček jedlé sody. Nechte pár minut působit a poté zalijte konvici vroucí vody. Kombinace těchto surovin pročistí odpad a odstraní nevábný zápach.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bublající osvěžovač vzduchu

Nevoní vám ovzduší ve vaší kuchyni? Vyrobte si bublající osvěžovač vzduchu. I tohle je odzkoušený trik našich babiček, který bude fungovat i u vás doma. Hrnec naplňte vodou a vhoďte do něho aromatické koření – doporučujeme například hřebíček, muškátový oříšek, skořici. Použít můžete i slupky pomeranče nebo citronu.

Následně vodu v hrnci přiveďte k varu a nechte vařit 20 až 30 minut. Při vaření se bude kuchyní linout příjemná vůně, která vydrží i několik hodin.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---