Jak si doma zařídit posilovnu?

Chcete dostat své tělo do formy, ale nechce se vám utrácet za členství v posilovně, jezdit do ní pravidelně a čekat mezi dalšími zpocenými lidmi, až se uvolní stroj? V tom případě není nic jednoduššího, než si zařídit vlastní posilovnu přímo u vás doma. Mysleli jsme i na ty, kteří mají do kapsy hluboko a nemohou si dovolit drahé posilovací stroje, i na ty, kteří doma nemají dostatek prostoru. Pojďme se podívat na to, co by vám v domácí posilovně rozhodně nemělo chybět.

Když máte samostatnou místnost

Mít pokoj nebo místnost vyhrazenou jen na vlastní posilovnu, to je zkrátka sen! Dobrá zpráva je, že nemusíte mít kdovíjak velký prostor. Stačí jen místnost s pár metry čtverečními a dobrým odvětráváním. Vzhledem k tomu, že se budou z posilovny linout různé zvuky (ať už hudby nebo vašeho funění), je vhodné najít si místnost dostatečně daleko od obytné části. Ideální jsou proto prostory ve sklepě nebo na půdě. Podívejme se, jak si posilovnu zařídit.

Začněte od podlahy, a to doslova

Věnujte zvýšenou pozornost při volbě materiálu na podlahy. Vhodné je například PVC, linoleum nebo speciální pogumovaný materiál vhodný do posiloven. Kromě toho, že dokážou tlumit nárazy, jsou také snadno omyvatelné a udržovatelné.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Výběr posilovacích strojů

Vše záleží na tom, čeho chcete v oblasti cvičení dosáhnout. Pokud chcete posílit celé tělo, bude pro vás nejvhodnější pořídit si speciální posilovací věž, která kombinuje několik strojů v jednom. Při výběru se zaměřte nejen na množství modelů, ale také na nosnost a rozměry.

Žádná posilovna se neobejde bez posilovací lavice. A to ani domácí. Zvolte například tradiční bench lavici s nastavitelnou výškou stojanu na činku pro intenzivní trénink nebo polohovací lavici, která je vhodná do omezených prostor a hodí se na posilování různých částí těla. Na zlepšení fyzické kondice se hodí různé typy trenažérů. Chcete-li se zaměřit čistě na nohy, zvolte stepper nebo klasický rotoped. S běhacími pásy nebo elipticaly procvičíte celé tělo.

Když máte omezený prostor

Zoufat nemusíte však ani v případě, že volnou místnost na posilovnu nemáte. Stačí si jen najít nějaký kout, kde budete moci nerušeně cvičit. Může být součástí pracovny, ložnice nebo předsíně. Vše se bude samozřejmě odvíjet od toho, kolik volného prostoru máte. Pokud nemusíte řešit každé centimetry, rozhodně si pořiďte posilovací věž. Jestliže však máte místa nedostatek, zvažte výběr různých posilovacích pomůcek.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Posilovací pomůcky

Spousta pomůcek na posilování nepotřebuje příliš prostoru. Nebo je můžete po cvičení jednoduše schovat do skříně a je během chvilky uklizeno.

  • podložka na cvičení –⁠ kvalitní protiskluzová podložka zvýší komfort při praktikování různých cviků, proto se nebojte do ní investovat
  • činky –⁠ naprostý základ nejen domácí posilovny, díky kterému si vybudujete svalovou hmotu
  • sada odporových gum –⁠ za málo peněz budete mít spoustu muziky, protože s nimi posílíte celé tělo
  • švihadlo –⁠ pokud máte vysoké stropy a nikdo pod vámi nebydlí, cviky se švihadlem jsou skvělé na rozehřátí nebo kardio
  • hrazda nebo žebřiny –⁠ naprostý základ každé posilovny, díky kterému můžete pomocí shybů a přítahů posilovat ruce, záda i břicho
  • TRX –⁠ tento systém můžete zavěsit do dveří nebo na žebřiny a vybudovat si silný střed těla
  • kettlebell –⁠ s touto koulí s madlem můžete posílit celé tělo

Pryč s výmluvami, proč nemůžete jít do posilovny! Pořiďte si pár základních pomůcek ke cvičení a můžete se dát hned do formování vaší postavy.





Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---