Jak se zbavit zatuchlého pachu z ručníků?

Jistě nám dáte za pravdu, že je tak příjemné zabalit se do měkkého a krásně voňavého ručníku. Jakmile jde o ručníky, očekáváme nejen hebkost a měkkost, ale i příjemné aroma. Ne vždy tomu tak bohužel je. Určitě i vy jste už někdy řešili nevábný zatuchlý odér. Co s ním?

Proč ručníky zapáchají?

Zatímco někdy onen nepříjemný pach cítíte už ve chvíli, kdy ručníky vytahujete z pračky, jindy ručníky začnou nevábně zapáchat až později. Proč tomu tak je? Nejčastěji jsou na vině prací prostředky, které se nerozpustí, usadí se ve vláknech a na problém je zaděláno. Ručníky do sebe nerozpuštěné zbytky pracích prostředků nasáknou, proto zde určitě neplatí domněnka, že čím více pracího prostředku ručníkům dopřejete, tím lépe.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak se zbavit zatuchlého pachu ručníků?

Pokud už vás někdy do nosu udeřil nepříjemný odér linoucí se z ručníku, jistě vám hlavou proběhla otázka, jak se ho zbavit. Naštěstí víme, jak na to, a rádi se s vámi o osvědčené tipy podělíme.

Na aviváž zapomeňte

I když je pro vás samozřejmostí používat při praní aviváž, jakmile se budete chystat prát ručníky, na aviváž zapomeňte. Sice krásně voní, ale s ručníky si kdovíjak nerozumí. Věděli jste, že aviváž výrazným způsobem snižuje savost ručníků? Přitom právě savost je jedna z vlastností, kterou od ručníků očekáváme.

Ručníky se nežehlí

Co se žehlení týče, někdo žehlí a někdo ne. Patříte-li mezi ty, kteří nedají dopustit na vyžehlené prádlo, pokud jde o ručníky, odpusťte si to. Ušetříte si práci a předejdete tomu, že ručníky nasají vlhkost a poté začnou nepříjemně smrdět.

Zkuste ocet a kypřicí prášek

Vadí vám, že vaše ručníky smrdí? Smíchejte balíček kypřicího prášku, hrníček octa a 5 l horké vody. Do této směsi poté ručníky namočte, nechte je v této lázni máčet 3 hodiny a poté vyperte klasickým způsobem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Citronová šťáva do praní

Babičky by vám poradily přidávat do praní k ručníkům cca 200 ml citronové šťávy. Ta nejenže ručníky krásně vybělí (tuto metodu proto používejte u bílých ručníků), ale zároveň jim dodá příjemnou svěžest a zachová jejich měkkost.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---