Jak se zbavit zápachu ze psí moči?

Říká se, že pes je nejvěrnější přítel člověka. Pro mnoho z nás je pes jako člen rodiny. Milujeme je, staráme se o ně s láskou, dopřáváme jim to nejlepší. Ale občas nám z nich jde hlava kolem – zejména ve chvíli, kdy se našemu chlupáčovi stane „nehoda“. Psí moč dokáže nepříjemně zapáchat. Chcete poradit, jak se zápachu ze psí moči zbavit?

Zasáhněte co nejdříve

Asi vám nemusíme klást na srdce, že je v případě mokré nehody potřeba zasáhnout hned. Neprodleně poté suchým hadrem odsajte co nejvíce moči, než se stihne absorbovat do vláken koberce či čalounění na pohovce.

Roztok vody a mýdla

Vezměte si kbelík, naplňte jej teplou vodou a přidejte několik kapek tekutého mýdla. Do mýdlového roztoku namočte čistý hadřík a flek od moči s ním utřete. Poté vezměte suchý hadr a dané místo co nejvíce vysušte. Tento postup klidně opakujte vícekrát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Asi každý z nás má doma jedlou sodu. Na první pohled obyčejná surovina, která stojí pár korun. Pomůže vám i tehdy, kdy se vašemu čtyřnohému kamarádovi stane loužičková nehoda. Na flek nasypte několik lžic jedlé sody a nechte ji tam působit pár hodin – ideálně však přes noc. Poté už jen důkladně vysajte.

Na řadu přichází jedlá soda

Voda a ocet proti zápachu

Proti nevábnému zápachu psí moči použijte octový roztok. Vyrobíte jej smícháním vody a octa v poměru 1:1 a ideálně jej nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Poté touto směsí nastříkejte postižené místo a nechte 5–10 minut působit. Následně setřete suchým hadříkem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použijte enzymatický čistič

Na trhu seženete enzymatické neutralizující čističe, které jsou vhodné na likvidaci nepříjemného pachu. Úkolem těchto čističů je rozkládat molekuly na bázi proteinů v moči, které jsou zodpovědné za onen typický odér. Na tkaninách doporučujeme nejdříve aplikovat malé množství na místě, které není na první pohled vidět – kvůli případné reakci.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---