Jak se zbavit vos na zahradě?

Pomoc, vosí hnízdo! Právě jste ho objevili u vás na zahradě? Nepanikařte, známe účinné a bezpečné způsoby, jakými ho můžete zlikvidovat. Vosy jsou sice užitečná zvířata, ale pokud si postavily příbytek na vašem pozemku, radost z toho asi přece jen nemáte. Pokud se tedy potýkáte se stejným problémem, čtěte dál.

Držte si distanc, žádné prudké pohyby

Nikdy nechoďte k vosímu hnízdu blíž, než je nezbytně nutné, a nedělejte žádné prudké pohyby. Pokud se budete rychle pohybovat a divoce gestikulovat, může to vosy pobouřit a vyburcovat je k útoku. Můžete si také obléci ochranný oděv, abyste se vyhnuli schytání žihadel. Jed vosího žihadla může být velmi silný a může způsobit vážné zdravotní problémy, zejména u lidí s alergií na vosí jed.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použijte insekticid

Existuje mnoho druhů insekticidů, které lze použít k likvidaci vosího hnízda. Pokud se rozhodnete použít insekticid, měli byste si pečlivě přečíst návod k použití a postupovat podle něj. Insekticidy lze koupit v mnoha prodejnách se zahradním vybavením nebo v obchodech s domácími potřebami. Vždy byste měli používat ochranné rukavice a respirátor. Některé insekticidy mohou být při vdechnutí toxické.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Využijte služeb profesionálů

Pokud nemáte odvahu pustit se do likvidace vosího hnízda na vlastní pěst nebo se vosí hnízdo nachází na příliš těžko dostupném místě, můžete využít služeb profesionálních likvidátorů hmyzu, kteří mají odborné vzdělání a zkušenosti potřebné k tomu, aby úspěšně identifikovali druh hmyzu a zvolili nejúčinnější způsob jeho odstranění. V mnoha případech jsou dokonce schopni zajistit i prevenci jeho opakovaného výskytu, jak uvádí web Ceskestavby.cz.

Zdroj: Ceskestavby.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kohoutová
V redakci iBydlení.cz zodpovídám za výběr témat, kvalitu jejich zpracování a jejich publikaci na web. Zastupuji rovněž roli jazykové a stylistické korektorky.

Nejnovější články

--- Další články autora ---