Jak se doma zahřát i bez zbytečného přetápění? Máme pro vás pár tipů

Strašák v podobě rapidního nárůstu cen energií a neustálé výzvy k úsporám možná mnoho lidí od přehřívání odradil. Jak tedy zajistit, aby se interiér cítil tepleji, a zároveň jste nemuseli mít každý den topení puštěné na plný proud? Pomohou vám tyto drobnosti, na které se spolu s námi pojďte podívat.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Teplé barvy, měkké materiály

Co je v našich domovech v chladném období nejvíce potřeba? Vyzařovat měkkost a útulnost! Barevnou inspiraci hledejte v přírodních zemitých tónech. Nebojte se je kombinovat s barvami, které evokují teplo, jako je oranžová, okrová, medová, uvádí portál Showmetech. Stačí jeden takový akcent – v podobě deky nebo dekorativního polštářku.

Nezapomeňte na záclony

Pokud jde o materiály, skvělou volbou je dřevo (například na podlaze), ale také textury, které působí hřejivě, jako je kožešina, silnější úplety nebo vlasové tkaniny. V zimě se do ložnice hodí flanelové povlečení. Věděli jste, že záclony a závěsy mohou kromě vytvoření útulné atmosféry také ušetřit peníze za teplo, zejména v bytech se staršími okny?

Zapalte si svíčky

Jestli vás něco dokáže zahřát pouhým pohledem, pak jsou to hořící svíčky. Pokud používáte aromatické, volte vůně, které vás smyslně zahřejí – skořice, vanilka, perníkové koření, med.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Největší potěšení? Oheň!

Majitelé krbů a kamen jsou samozřejmě ve výhodě. Ale v dnešní době se o tento požitek nemusí ochuzovat ani ti, kteří bydlí v bytech, vysvětluje web Isotra.sk. Trh nabízí například biokrby, které nepotřebují komín, spalují biolíh. Pohled na otevřený oheň vás zahřeje a vlastně o něco zvýší teplotu v místnosti. Tohoto pomocníka oceníte zejména v přechodných obdobích, kdy je přes den ještě přijatelně, ale večery jsou již chladné.

Zdroje: Isotra.sk, Showmetech

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---