Jak na správné uspořádání šatníku? Poradíme vám!

Mít správně uspořádanou šatní skříň nemusí být příliš složitým procesem, pokud víte, jak na to. Jestliže ve své šatní skříni budete mít nepořádek, váš proces oblékání bude o to náročnější a delší. Kromě toho si při hledání uděláte větší nepořádek, než už ve skříni máte. Uspořádejte si řádně svou šatní skříň a mějte ve všem přehled.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Uspořádání šatní skříně v interiéru

Jako první vyjměte všechny věci ze šatní skříně ven. Nejprve musíte věci roztřídit. Určitě naleznete ve své šatní skříni věci, které už dávno nenosíte. Proč je tam tedy máte? S těmito věcmi pryč. Buď je vyhoďte, nebo je darujte. To už bude záležet na vás. Na posteli vám následně zůstanou jen takové věci, které stále nosíte. Uvidíte, že rázem budete mít o nějaké množství oblečení méně. Lépe se vám poté bude skladovat do šatní skříně.

Šatní skříně mají ve většině případů několik poliček. Každá jednotlivá polička by měla sloužit pro jiný druh oblečení. Uspořádejte si trička, nátělníky, mikiny, kalhoty, tepláky a věci na doma. Pomocí tohoto systému získáte maximální možný přehled o tom, kde máte své věci. Jakmile budete chtít kombinovat tričko a kalhoty, během pár vteřin máte vybraný outfit, ve kterém následně vyrazíte ven. Je to jednoduché. Ačkoliv celý proces vám nějaký ten čas zabere.

Košile, sako, šaty a bundy pověste na ramínka. Opět se snažte například levou část uvolnit pro bundy, střed například pro šaty a pravou stranu pro ostatní věci, které se musí pověsit. Muži místo šatů budou mít středovou část pro košile a saka. Budete tak mít o svých věcech přehled, o kterém jste doposud snili.

Pořídit si pro lepší uspořádání můžete i organizéry. O to jednodušeji se vám poté bude vaše oblečení hledat. Organizéry jsou výborné na úschovu jednotlivých druhů oblečení. Označit je můžete pomocí barev. Vy tak budete vědět, že například modrý organizér je pro úschovu triček. Červený naopak pro uskladnění mikin. To už bude opět záviset na vás. Organizéry jsou ale určitě skvělou formou pro šatní skříně a uspořádání.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Uspořádání spodního prádla do organizérů

Organizéry můžete pořídit i pro úschovu spodního prádla. I to si žádá své místo, což je pochopitelné. V každé skříni či komodě budete mít samozřejmě i spodní prádlo. Některé vhodné pro každodenní nošení a pak určitě i pár luxusnějších kousků pro zvláštní příležitosti, jak uvádí internetový portál Homeincube.cz.

Zdroj: Homeincube.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---