Jak na domácí posilovnu v kostce

Už vás nebaví dojíždět do posilovny a utrácet nejenom za permanentku, ale také cestovné? Hledáte výhodnější řešení? To se nabízí v domácí posilovně, kterou si můžete vybudovat v prázdné místnosti. Ano, počáteční investice bude sice poněkud větší, ale postupem času se vám mnohonásobně vrátí. Hlavní návratností je cestovné a permanentka.

Jak na domácí posilovnu?

Prvním základem domácí posilovny je prostor. Prostor by měl být dostatečně velký na to, aby se vám v něm dobře rozcvičovalo i cvičilo. Základem cvičení je i samotná příprava a rozcvička. Určitě tedy není vhodné mít v prostoru pouze posilovací stroje bez jediného volného metru. Volný prostor vám bude sloužit k rozcvičce. Do posilovny tedy umístěte tolik posilovacích strojů, aby stále zbývalo alespoň malé místo na každodenní rozcvičku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dále se zaměřte na podlahu. Tu rozhodně nechcete poničit. Od toho jsou na trhu prodejné speciální podložky, které můžete umístit po celé délce místnosti. Vaše podlaha tak bude chráněná. Kromě toho jsou tyto speciální podložky natolik měkké, že v místnosti nebudete potřebovat žádnou obuv nebo chrániče na kolena. Bez váhání si budete moct lehnout nebo dřepnout.

Vhodné vybavení do domácí posilovny

Dále je to o vhodném vybavení. Pořiďte to nejzákladnější. Mezi to nejzákladnější vybavení patří jednoruční a dvouruční činky i s nastavitelnými kotouči pro zvyšování nebo snižování váhy. Jakmile máte základ pořízený, zaměřte se také na posilovací lavici. Pomocí posilovací lavice budete moct dělat více cviků. Je to navíc příjemnější, než ležet na zemi. Vhodným vybavením je i posilovací věž. Úspora místa je totiž základem úspěchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Posilovací věž navíc nabízí několik cviků. Záležet bude na tom, zda si pořídíte posilovací věž 2v1, 3v1 nebo 4v1. Je dobré se při pořizování této posilovací věže dívat také na maximální hmotnost. Nikdo nechce utratit několik tisíc korun a následně zjistit, že mu daná věc vydrží jen několik málo měsíců. Víceúčelové náčiní vám také pomůže vybavit i menší prostor, který jste si vyhradili pro zařízení posilovny, jak uvádí Adriana Máchová pro internetový portál blog.decathlon.cz.

Zdroj: Blog.decathlon.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---