Jak dostat z oken izolepu? Pomůže odlakovač i olej

Blíží se adventní období, během kterého většina z nás doma svátečně ladí interiér. Zpravidla také zdobíme okna, na kterých se postupně objevují nejrůznější vánoční motivy. Při této příležitosti často natrefíme na zbytky izolepy, se kterou jste ozdoby na okna lepili loni. Jak se staré izolepy na oknech zbavit?

Máte doma škrabku?

Objevili jste na oknech zbytky staré izolepy a nevíte, jak se jí zbavit? Pokud máte doma po ruce kuchyňskou škrabku na čištění sklokeramické desky, vyzrajte na kousky lepicí pásky s tímto pomocníkem. Se škrabkou zacházejte opatrně, protože je ostrá. Izolepu z ní ale odstraníte poměrně snadno.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomůže olej

Na starou izolepu můžete zkusit vyzrát s pomocí oleje. Tento způsob ale doporučujeme použít jen v případě, kdy ještě okna nemáte umytá. Na kousek čistého hadříku dejte trochu oleje a následně s ním přejíždějte po izolepě. Olej by ji měl rozpustit a izolepa by měla jít snáze odstranit.

Odlakovač na nehty

Lakujete si nehty? Pokud ano, možná máte doma po ruce také odlakovač. I ten lze použít na odstranění staré izolepy. Hadřík navlhčete odlakovačem na nehty a stejně jako v předchozím případě přejíždějte po izolepě, která zůstala na okně. Nebojte se trochu přitlačit nebo použít nehty, abyste lepicí pásku snáze dostali dolů.

Technický benzín

Máte-li tu možnost, vyzrajte na kousky staré izolepy s technickým benzinem. Jen si dejte pozor, abyste při práci s ním větrali, aby se vám neudělalo špatně nebo se vám třeba nezačala motat hlava. I tady to možná bude chtít použít trochu síly, ale izolepa by měla povolit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na izolepu izolepa?

Někdo nedá dopustit na tzv. vytlouct klín klínem. Tenhle trik spočívá v tom, že přes starou izolepu nalepíte kousek nové izolepy a poté rychle strhnete. Odstranit by se měla jak stará, tak i nová vrstva. Pakliže jste ale měli kousky izolepy na oknech po celý rok, pravděpodobně u vás tenhle fígl fungovat nebude.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---