Jak do designu interiéru vhodně zakomponovat černou

Černá barva může na mnohé působit temným až zastrašujícím dojmem. Přesto se jedná o značně jednoduchý a elegantní designový doplněk, díky kterému vaše domácnost doslova prokoukne. Hodí se k celé řadě stylů, a navíc téměř na první pohled zaujme. Chcete vědět, jak černou barvou snadno a rychle zpestřit váš dům či byt?

Balanc kontrastu

Černá barva bude vypadat dobře téměř vždy, pokud ji použijete ve vhodném poměru k barevné paletě místnosti. Použití kontrastních barev může vyvážit černý dekor, a dodat tak vaší domácnosti celkovou lehkost. Zkuste například zapojit černé dlaždice do designu vaší koupelny, kde je lze doplnit například zlatými či mosaznými bateriemi.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nebojte se použít méně tradiční materiál

Černou barvu není nutné zakomponovat do designu pouze nátěrem či dekoracemi. V tomto směru může svůj účel plně splnit kamenný obklad. Představte si černou mramorovou stěnu, kterou doplníte zdi v kuchyni či obývacím pokoji. Dekor kamene je možné také narušit různými druhy žilkování, které černou plochu dále oživí.

Malba černých stěn

Poměrně oblíbenou klasikou je dnes využití černé barvy k nátěru jedné či více stěn v pokoji. Tmavá může velmi dobře posloužit v prostorných i menších místnostech, a dodá tak prostoru na velkoleposti. Velmi vhodným se tak může ukázat zapojení černé například v chodbě či předsíni. Černé nátěry jsou dnes navíc k dispozici v celé plejádě odstínů, takže si jistě vyberete ten, který vám bude imponovat nejvíce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Černý strop – extravagance či elegance?

Vymalovat strop na černo může na první pohled působit skličujícím dojmem, ale je to účinný způsob, jak daný prostor opticky zvětšit. Kontrast s bílými stěnami navíc opět naruší monotónnost místnosti. Pak už jen stačí interiér doplnit vhodnými dekoracemi a černá barva se rázem stane nedílnou součástí vašeho domova.

Zdroje: realsimple.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---