Jak bydlí Elon Musk? Nebudete se stačit divit!

Známého radikálního myslitele a jednoho z nejznámějších světových miliardářů není třeba představovat. Zajímalo by vás, jak bydlí muž, který si může za své peníze pořídit naprosto cokoliv? Možná budete překvapeni tím, že paradoxně dává přednost minimalismu. Pojďme se podívat, jak Elon Musk bydlí.

Zdroj obrázku: https://www.britannica.com/biography/Elon-Musk

Obrovská vila? Ani náhodou!

Podle webu Magicbricks.com se Elon Musk rozhodl rozprodat své nemovitosti a ponechal si oficiálně pouze dva domy. Jeden z nich pro reprezentativní účely a druhý pro ty osobní. A na ten se zaměříme. Přestěhoval se do malého domu v lokalitě Boca Chica, která se nachází v americkém státě Texas a je v blízkosti kosmické společnosti, kterou založil právě Musk. Zajímavé je, že se jedná o montovaný dům, který má zhruba 40 m²! Jeho cena se přitom odhaduje jen na něco málo přes 1 milion korun!

Maximální využití minimalismu

Pojďme tedy vstoupit do interiéru Muskova domu, který tvoří jen obývací pokoj, ložnice, koupelna a malá kuchyň. Celý prostor působí jako garsonka, nicméně obývací část je od ložnice oddělena pouze příčkou. Malá kuchyň s deskou ze žuly je doplněna o menší jídelní koutek se dvěma jednoduchými židlemi. Podobný dekor se opakuje také v malé koupelně. V celém domě se nachází velká okna propouštějící do interiéru úžasné světlo. Na první pohled je zřejmé, že je prostor navržen tak, aby se každý centimetr využil na maximum, a přitom se zachoval útulný interiér.

Zdroj obrázku: https://en.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk

Doplňky byste hledali marně

Jak můžete vidět na fotkách na stránce Marianne.cz, v celém domě se opakuje barevné schéma sestávající z šedé a bílé s akcenty černé. Tato jednoduchost je rozbita gaučem v námořnické modré podobně jako povlečení na posteli v ložnici, které je ve stejné barvě, a menším počtem doplňků v oranžové. Mimo to se v prostoru nic moc nenachází. Každá věc má svoje místo a svůj účel.

Jak je vidět, Elon Musk si nepotrpí na žádné výstřednosti, co se bydlení týče. Uměli byste si představit sami sebe v podobném typu bydlení?

Použité zdroje

Magicbricks.com, Marianne.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---