Jak bojovat proti škůdcům v bytě nebo rodinném domě?

Už pár dnů pozorujete ve svém bytě nebo rodinném domě změny? Máte pocit, že zde nebydlíte sami? Jinými slovy se vám v hlavě promítá podezření na to, že by se ve vašem interiéru mohli vyskytovat škůdci. Pokud ano, prozradíme vám, na jaké škůdce můžete nejčastěji natrefit a z jakého důvodu.

Proč se v domácnosti škůdci vyskytují?

Jako první vás bude nejspíš zajímat, proč se vůbec škůdci v domácnosti vyskytují. Nemáte pocit, že byste neuklízeli, ba naopak? Úklid patří k vašim každodenním činnostem? Škůdci se nevyskytují pouze na místech, kde je špína a smrad. Mohou se objevovat i v domácnostech, které maximálně dbají o svou čistotu a hygienu. Škůdci se k vám mohou dostat několika způsoby. Jakmile se usadí, váš domov jen tak neopustí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rozhodně nespoléhejte na to, že by váš domov opustili jen z toho důvodu, že v něm máte čisto. Škůdcům se daří jak v nečistotě, tak i v uklízených domovech. Dostat se k vám mohou tedy pomocí otevřených oken, z obchodů nebo z dovolené. Dále pak nesmíte zapomenout také na veřejnou dopravu. I to je příčina výskytu škůdců. Rizikovějším obdobím následně bývá zima. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, škůdci si v tomto období hledají vhodný domov, který jim poskytne dostatečné množství tepla. Tím je právě například vaše domácnost.

Škůdci a prevence

Prvně vám prozradíme, na jaké škůdce můžete ve svém interiéru narazit. K těm vůbec nejčastějším patří štěnice domácí, šváb obecný, mravenci nebo tesaříci. Narazit ve svém bytě nebo rodinném domě můžete ale mimo jiné i červotoče. V neposlední řadě také na moly, kteří se zaměřují jak na oblečení, tak potraviny.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ať se u vás ubytuje jakýkoliv druh škůdců, možností, jak se jich zbavit, příliš mnoho není. Pokud si myslíte, že to zvládnete svépomocí, pak od této varianty zkuste co nejdříve upustit. Nemáte takové možnosti, prostředky ani zkušenosti na to, aby se vám tento proces povedl? Jak tedy postupovat? Postup je jednoduchý. Nezbývá vám nic jiného, než se obrátit na odbornou společnost, jež se zaměřuje na deratizaci a čištění interiéru proti škůdcům.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---