Jak a kde skladovat přírodní kosmetiku? Dodržováním těchto 3 pravidel prodloužíte její životnost!

Jestliže jste se rozhodli přejít na přírodní nebo non toxic kosmetiku, může vás nemile překvapit její omezená doba trvanlivosti. Ta bývá způsobena rychlejší degradací přírodních surovin. Vzhledem k tomu, že tento typ kosmetiky nebývá zrovna nejlevnější záležitostí, je třeba se více než u chemické kosmetiky zaměřit na její správné skladování. Podívejme se, které tři zásady to jsou.

1) Nevystavujte výrobky přímému slunci

Obecně se doporučuje uchovávat přírodní výrobky v ideálním případě na tmavém místě bez přímého slunečního záření. Jeho vlivem totiž mají výrobky tendenci blednout, měnit vůni a hlavně se rychleji kazit. Proto je lepší kosmetiku sundat z okenního parapetu nebo polic v blízkosti oken a raději ji uchovávat v šuplíkách nebo skříňkách, kde je navíc chráněna proti nežádoucí vlhkosti. Košíčky, organizéry nebo nádoby vám pomohou mít v kosmetice pořádek a přehled.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Nevystavujte výrobky vyšším teplotám

Doporučuje se, aby se přírodní kosmetika skladovala v místnosti, jejíž teplota dlouhodobě nepřesahuje 25 °C. Při vyšší teplotě se totiž přírodní oleje a rostlinné extrakty mají tendenci kazit. Pokud je v koupelně teplota z dlouhodobého hlediska vyšší, doporučujeme ji uložit do lednice. Ale pozor! Podle webu Bety.cz do ní ukládejte jen výrobky, na kterých je výslovně uvedeno, že tam v případě potřeby patří. Jinak byste riskovali změnu celkové struktury produktu. Jako kompromis se pak jeví chladná, ale ne vyloženě studená a tmavá spižírna.

3) Mějte výrobky dobře uzavřené

Posledním neméně důležitým bodem je mít samotné výrobky v dobře uzavřeném obalu. Po každém použití výrobku se ujistěte, zda je správně zavřený a utěsněný. Jedině tak nepropustí dovnitř nežádoucí bakterie, které by proces degradace mohly urychlit. V optimálním případě by měl být obal v tmavé barvě, aby propustil co možná nejméně slunečního záření do výrobku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použité zdroje

https://emeraldtransportationsolutions.com/temperature-affect-beauty-products/

https://www.bety.cz/krasa-a-moda/clanky/39326/Skladovani-kosmetiky-v-lednici-zvysuje-jeji-ucinnost

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---