back to top

Inteligentní domácnost: Jaké systémy jsou nejoblíbenější?

Moderní technologie a domov si žádá i chytré systémy, které vám mohou v mnoha věcech pomoct. Víte, jaké jsou nejoblíbenější systémy pro inteligentní domácnost? Nemusíte si myslet, že se pomocí inteligentních systémů stáváte lenivějšími, ba naopak. Snažíte se ochránit převážně svůj domov. Na co byste neměli při pořizování chytrých systémů zapomenout?

Nejoblíbenější systémy pro inteligentní domácnost

Prvním systémem, který se běžně používá v zahraničních domácnostech, je hlasové ovládání. Jde o systém naprogramovaný převážně na určitá slovní spojení. Jinými slovy jde o hlasového asistenta, který je možné pořídit od společnosti Google, Alexa nebo Amazonu. K dalším nabízejícím firmám patří také Apple. Název produktu je v tomto případě Siri. Jak jsme již uvedli, hlasové ovládání se využívá převážně v zahraničí. Není tedy dělán v češtině. Anglická slovní spojení vám po čase ale nebudou dělat sebemenší potíže. Mezi slovní spojení patří například zhasnutí světla v kuchyni, v obývacím pokoji nebo v jiné místnosti.

Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Dalším systémem jsou kamery s obrazovkou, kterou budete mít nainstalovanou u svých vchodových dveří. Obrazovku lze pořídit i do bytu. Máte tak přehled o tom, kdo na vás zvoní. Vy se tak následně můžete rozhodnout, zda zvonek návštěvníka přijmete, nebo budete dělat, že nejste doma. Obrazovka se dá propojit i s dveřmi. To platí převážně pro rodinné domy. Stačí následně kliknout na tlačítko otevřít a dveře se návštěvníkovi otevřou bez toho, aniž byste museli ke dveřím. Pochopitelně musí být dveře odemčeny.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Systém na bezpečnost

Bezpečnostní systémy jsou mezi námi již několik let. Věděli jste ale, že je používá jen malé procento domácností? I přes to ale patří k těm nejoblíbenějším. Ochraňte svou nemovitost a pořiďte si domů bezpečnostní systémy. O své nemovitosti budete vědět vše. Nezáleží na tom, zda se budete nacházet doma nebo mimo svůj domov. Nemusí jít nutně o kamerové systémy. Kromě nich se dají pořídit i jiné systémy. Propojit si je můžete se svým mobilním telefonem. Jakmile někdo vstoupí do vašeho bytu nebo rodinného domu, během pár vteřin vám přijde na mobilní telefon varovná SMS zpráva.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---