Inspirujte se japonským stylem bydlení

Pokud bydlíte v České republice, nemusíte se nutně držet při zařizování interiéru evropskými pravidly nebo interiéry. Interiér si můžete zařídit dle svého uvážení. Vaším cílem je docílit bydlení, které bude vyhovovat převážně vám. Jestliže jste v poslední době narazili na japonský styl bydlení, možná jste někteří z vás rovněž narazili na typ bydlení, který chcete vnést do svého interiéru. Na co se u tohoto stylu bydlení zaměřit? To si povíme níže.

Japonský styl bydlení

Jaké znaky jsou těmi základními, budeme-li se bavit o japonském stylu bydlení? Japonský styl bydlení je převážně o jednoduchosti neboli minimalismu, vzdušnosti a čistotě. Nejde ovšem o jednoduchý styl bydlení. Rozhodně by vám neměla chybět ani kapka kreativity. I malý detail a nápaditost vám v konečném důsledku může výrazně pomoct při zařizování japonského stylu bydlení. Povíme si v kostce, na co se máte zaměřit, jestliže do svého interiéru budete chtít přinést japonský styl bydlení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Určitě byste neměli zapomenout na přírodní materiály. Mezi ty nejpoužívanější patří kámen, dřevo a bambus. Dále je dobré se zaměřit i na rostliny. Ty by v žádném bytě nebo domě neměly rozhodně chybět. K nejoblíbenějším rostlinám naopak patří bonsaje nebo bambusy. Jde zároveň o rostliny, kterým Japonci věnují největší možnou péči a lásku. V každé místnosti by se měl nacházet praktický, zato však ale jednoduchý a lehký nábytek. Nábytek musí jít snadno přesouvat z místa na místo. Další dominantou jsou japonské lucerny se stínítkem. To Japonci používají ve chvíli, kdy se setmí, místo klasických stojacích lamp.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

S dekoracemi a doplňky šetřete

S dekoracemi a doplňky se pokuste šetřit. Rozhodně byt nepřeplácejte. Japonci se zaměřují dost často také na Feng Shui bydlení. Byt by tedy měl být skutečně o jednoduchosti a kráse. I samotné Feng Shui je o podobných znacích, včetně minimalismu.

Zdroj: https://sugoii-japan.com/lifestyle-in-japan,

https://www.uniquejapantours.com/japan-travel-guide/japanese-people-lifestyle/

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---