Inkoustové skvrny na koberci. Co proti nim pomůže?

Spadlo vám na zem pero a inkoustová skvrna je na světě? Nebo za modře zbarvenou nehodou stojí rozverné děti? Ještě než začnete propadat panice nebo se smiřovat s nákupem nového koberce, přečtěte si náš článek. Poradíme vám, jak inkoustové skvrny z koberce dostat. Možností je přitom hned několik, stačí si jen vybrat.

Jednejte hned

Když už se stane, že na koberci vznikne inkoustová skvrna, rozhodně na nic nečekejte. Je potřeba začít jednat co nejdříve – z tohoto „boje“ můžete jako vítěz vyjít pouze tehdy, když se do něj pustíte neprodleně. Zkuste některou z metod níže.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lak na vlasy

Web Coit radí použít na inkoustovou skvrnu lak na vlasy. Poté s lakem postříkejte flek na koberci – nemusíte šetřit. Je potřeba, aby se inkoust zjemnil. Poté si vezměte čistý bílý hadřík a snažte se skvrnu vysát. Pozor – hadříkem skvrnu nedrhněte, abyste ji zbytečně nezvětšili.

Mazadlo ve spreji

Pokud máte po ruce mazadlo ve spreji, které se používá například pro promazání vrzajících dveří, zkuste jej použít na inkoustovou skvrnu. Nastříkejte mazadlo na skvrnu a nechte několik minut působit.

Alkohol

S likvidací inkoustové skvrny vám podle webu Sport Removal může pomoci také alkohol. Princip likvidace bude obdobný, jako jsme zmínili výše – skvrnu je potřeba ideálně postříkat alkoholem (nalijte jej do lahvičky s rozprašovačem) a poté bílým hadříkem skvrnu vysávejte. Měli byste postupně vidět, jak se skvrna z koberce přenáší na hadřík.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Krém na holení

Další metodou slibující pomoc od skvrny na koberci od inkoustu je pěna na holení. Tento způsob doporučuje web Wiki How. Ten radí nanést na skvrnu holicí pěnu a nechat ji působit minimálně 15 minut. Poté ji setřete a místo pokapejte směsí octa a vody. Nechte působit dalších 15 minut, poté opláchněte čistou vodou.

Zdroj: Coit.com, potremoval.coit.com, wikihow.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---