I při žehlení můžete chybovat. Vyvarujte se nejčastějším chybám a ušetřete si práci

Žehlení rozděluje hospodyňky na dvě poloviny – jedna z nich tuto činnost nesnáší, pro druhou je to způsob relaxace. Bez ohledu na to, do jaké skupiny se řadíte, tu a tam se žehlení prádla zkrátka nevyhnete. Věřte, nebo ne, ale i při této činnosti lze napáchat nejednu chybu. Možná je děláte i vy.

Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při žehlení

Kdekdo by možná řekl, že na žehlení nelze nic zkazit. Nastavit správnou teplotu a potom už to prostě jen přežít. Chyba lávky. Asi vás to překvapí, ale i při žehlení lze nějakou tu chybu udělat –⁠ a přesně tyhle chyby vás potom stojí nejen čas, ale také nervy. Pojďme se společně podívat, jaké chyby to jsou, a odhalme, jestli je náhodou neděláte taky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Používáte nevhodné prkno

Na prkně záleží, to je prostě bez debat. Žehlicí prkno by vám mělo zajistit pohodlí při práci. Špatná volba může způsobit bolesti zad, krku nebo také zápěstí. Při výběru žehlicího prkna byste se měli soustředit na to, jestli si ho můžete co možná nejvíce přizpůsobit svým potřebám.

Divili byste se, co všechno moderní prkna v dnešní době umí. Disponují například speciálním potahem, který odráží páru a umožňuje žehlení najednou z obou stran. Samozřejmě výškové nastavení.

Žehlení neustále odkládáte

Možná patříte k ženám, které žehlení nebaví. Umíte vyjmenovat dalších 10 různých činností, kterým byste se věnovali raději. Právě z toho důvodu často žehlení odkládáte a odkládáte, díky čemuž jste pak jednoho dne postaveny před hromadu prádla, ze které až zrak přechází. Nejenže pak žehlením strávíte mnohem více času, ale uvědomte si, že prádlo dlouhodobě naskládané na sobě se mnohem více pomačká a dá vám pak daleko více práce ho vyžehlit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nevěnujete pozornost žehličce

Pokud chcete, aby pro vás žehlení nebyla noční můra, nestačí jen vybrat správné prkno, ale pozornost musíte věnovat i žehličce. O tu je třeba se pravidelně starat. Pro každou ženu by mělo být samozřejmostí udržovat plochu na žehlení v čistotě, předejdete pak nechtěnému znečištění prádla. Také pozor na usazený vodní kámen, který snižuje funkčnost žehličky a ta pak nemusí žehlit tak, jak od ní očekáváte.

Žehlíte na nesprávnou teplotu

Nastavit správnou teplotu žehličky pro konkrétní druh prádla může být mnohdy tvrdý oříšek. Často se potom stává, že oblečení žehlíte na nesprávnou teplotu –⁠ jednak riskujete, že ho nechtěně poškodíte, zároveň se ale stává, že vynaložit mnohem více úsilí, aby se pomačkané oblečení vyžehlilo. Věnujte proto pozornost materiálům a podle nich nastavujte teplotu žehličky.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---