I polštáře je potřeba pravidelně prát. Víte, jak správně na to?

Všichni jsme zvyklí pravidelně převlékat polštáře a peřiny. Je pro nás samozřejmostí v určitém intervalu vyměnit ložní prádlo. Na co ale většina z nás zapomíná, je údržba samotných peřin a polštářů. Jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste prali polštáře? Nejenže na to zapomínáme, ale zároveň kolikrát ani nevíme, jak správně na to.

Záleží na materiálu

U polštářů, ostatně jako u čehokoli jiného, v rámci praní a celkové údržby záleží na materiálu. I polštáře se totiž vyrábí v různém provedení a je rozdíl, jestli večer co večer uleháte na péřový polštář nebo máte v posteli lůžkoviny z dutého vlákna. Každý materiál si totiž žádá něco trochu jiného.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak prát polštáře z dutého vlákna?

Máte-li doma polštář z dutého vlákna, můžete jej bezpečně vložit do pračky. Použít lze běžný prací prášek, se kterým doma jinak perete oblečení. Doporučujeme použít menší množství pracího prášku a polštář prát na 60 °C, zbavíte se tak roztočů. Pozor je třeba si dát při ždímání, nemělo by trvat déle než 1 minutu. Polštář z dutého vlákna lze sušit v sušičce.

Jak na praní péřových polštářů?

Na péřové lůžkoviny stále nedá mnoho lidí dopustit. Nabízí určitý komfort a slibují dlouhou životnost. Prát je můžete v pračce, kde doporučujeme zvolit nižší teplotu. Pokud vaše pračka disponuje programem na praní lůžkovin, určitě jej využijte. Nepoužívejte ale běžný prací prostředek, na místo toho kupte speciální prostředky, které seženete v každé drogerii. Péřové polštáře nesušte na slunci, nebojte se je vložit do sušičky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak prát anatomické polštáře?

Spousta lidí dává pro spánek přednost anatomickému polštáři. Jeho údržba je specifická, protože jej nemůžete prát v pračce ani sušit v sušičce. Jedinou možností je vyprat anatomický polštář v ruce, kdy použijte teplou vodu smíchanou se lžící tekutého pracího prostředku. Po vyprání je třeba polštář důkladně propláchnout čistou vodou a nechat ho volně uschnout na zemi na čistém bílém ručníku.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---