I okolí domu s bílou fasádou může být zajímavé. Povíme vám, jak jej vylepšit

Bílá fasáda na první dojem dodává našemu domu čistý vzhled, na ten druhý ale působí velice nudně. Jak si ale poradit s tím, že se vám nechce investovat do nové barvy, ale zároveň chcete svůj dům oživit a udělat jej atraktivnější pro kolemjdoucí? Zaměřte se na jeho okolí.

Její výhodou je čistota

Důvodem, proč často sáhneme po bílé barvě, je nejen její univerzálnost, ale také to, že dodává celému domu nádech čistoty. Díky moderním technologiím již dnes na trhu existují barvy, jejichž nátěr je samočisticí. To je skutečnost, se kterou nás seznamuje web Estav.cz. Bohužel ale právě bílý dům může působit velice nudně.

Pokud chceme okolí našeho domu ozvláštnit, není nic jednoduššího než sáhnout po zeleni. Stromy, které k domu vysázíme, volíme s ohledem na to, ne které světové straně se daná část zahrady nachází. Každému stromu nesvědčí neustálý přísun světla a naopak, některým se velmi špatně daří ve stínu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Upravená zahrada se stromy zaujme každého kolemjdoucího

Pokud se navíc náš dům nachází blízko ulice či silnice, stromy se postarají nejen o dekoraci, ale také odzvučení. Zároveň nám také mohou poskytnout stín v místnostech, pokud jej vyžadujeme. Se stromy si bude skvěle rozumět lavička a upravené posezení plné květin.

Neměli bychom se vyhýbat ani vonným rostlinám. Ty mohou v jarních a letních měsících být nejen skvostem pro naše oči, ale dokážou také odradit nevítaný hmyz nebo zahradní škůdce. Další výhodou stromů je také to, že výrazně zmenšíme plochu trávníku, kterou je potřeba pravidelně sekat.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Nebojte se poradit s odborníkem

Pokud máme v plánu do naší zahrady investovat více času a úspor, je dobré náš záměr konzultovat s odborníkem. Správně zvolenými stromy a dodržením potřebných pater (stromové, bylinné, keřové) udržíme na naší zahradě potřebnou vodu a podpoříme kořenový systém.

https://www.estav.cz/cz/10797.bila-fasada-bude-vzdy-stylova-navic-muze-byt-stale-zarive-cista

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---