Hříchy interiérového designu. Jak je napravit?

Pokud chcete docílit bezchybného interiéru, ale zároveň nechcete utrácet finance za profesionály, pomocí níže uvedených tipů toho docílíte i svépomocí. Nemusíte být nutně profesionálem. Často jsou chyby způsobené v interiéru snadno opravitelné. Stačí jen provést několik málo kroků.

Chyby v barvách

Znáte to, vyberete si jednu nebo dvě barvy a po uplynutí několika dnů zjistíte, že váš výběr nebyl tak úplné šťastný. Jinými slovy se vám vámi vybrané barvy přestanou líbit. Je to normální proces, protože člověk je chytřejší až následující den, kdy vidí věci jinak. Jak provést nápravu? Při výběru postupujte tak, že si zvolíte jednu hlavní barvu, kterou doplníte jednou vedlejší. Hlavní barva je od toho, aby byla použitá ve větším množství. Mnohdy stačí vyměnit jen dekorace nebo textilii. Nejde tedy o nijak drahou nápravu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Osvětlení je rovněž pro místnost důležité. Máte v místnosti jen jedno osvětlení, kterým je to hlavní? Nebo jste zvolili špatné vedlejší osvětlení? Opět je náprava velice jednoduchá. Hlavní osvětlení ponechte. Zbavte se toho vedlejšího a nahraďte jej jiným. Tentokrát ale vybírejte z kvalitnějšího osvětlení, které bude mimo jiné i výkonnější. To platí převážně pro obývací pokoj. Právě tato místnost v mnoha směrech trpí nedostatkem světla.

Přeplněné vitríny? Minulost!

Máte ve svých vitrínách mnoho věcí a už se vám daná místnost díky tomu nelíbí? Je to pochopitelné, protože minimalismus vládne světu. Jde o trend, který dobývá bydlení již několik let po sobě. Opět jde o velice jednoduchou nápravu, která vás nebude stát téměř žádné finance. Vitríny protřiďte a nechejte v nich jen to nejdůležitější a nejhezčí, co ve své sbírce máte. Provést ale můžete i úplné odstranění vitrín. Skleněné vitríny lze zadělat, takže do nich nepůjde vidět. Pokud se zbavíte všech věcí, zadělání je ideálním krokem, aby pro lidi nepřipomínaly prázdnotu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Při zařizování interiéru nemusíte nutně postupovat podle knih nebo amerických filmů. Interiér by měl být o jednoduchosti. Toho lze docílit i vlastním přemýšlením. V předchozích odstavcích jsme uvedli nejčastější chyby, kterých se člověk může ve svém interiéru dopustit.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---