Houpací křeslo domů i na zahradu: 4 tipy, jak vybrat to nejlepší

Houpací křeslo může být příjemným společníkem pro chvíle strávené doma s knížkou v ruce, ale i během nerušeného posezení na zahradě či terase. Podle čeho vybrat to pravé, které vám dokonale sedne? Mám pro vás pár tipů, na co se při výběru houpacího křesla zaměřit, jaká kritéria sledovat a na co si dát pozor.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak vybrat houpací křeslo

Houpací křeslo může být investicí řádově v několika tisících, proto je dobré dát si při jeho výběru záležet. Abyste si domů nepřinesli zajíce v pytli, držte se při nákupu následujících tipů. Já podle nich sehnala dokonalé houpací křeslo, které má už pár let své místo v našem obýváku a dělá mi společnost nejen při čtení knížky, ale i u televize.

  • Sledujte materiál
  • Dejte si pozor na nosnost
  • Pohlídejte si rozměry
  • Věnujte pozornost konstrukci

Sledujte materiál

Pokud jde o houpací křeslo, dneska máte opravdu hodně možností, mezi nimiž můžete vybírat. Co se materiálu týče, nejčastěji se pro výrobu houpacích křesel používá měkké dřevo, tvrdé dřevo, železo, ocel nebo překližka.

Co z toho bych vám doporučila? Vybíráte-li houpací křeslo do interiéru, pak volte měkké dřevo. To sice není tak odolné vůči poškrábání a vnějším vlivům, jak zmiňuje web Living iPrima, ale pro domácí použití to nevadí. Ven určitě dejte přednost tvrdému dřevu, vsadila bych obzvláště na teakové dřevo se super vlastnostmi do venkovních podmínek.

Dejte si pozor na nosnost

Nosnost křesla se zpravidla pohybuje od 100 do 120 kilogramů, píše web Obydlíčko. Nosnost je určitě klíčový faktor – zvláště pak za předpokladu, že máte děti, které vám s chutí tu a tam skočí na klín. Je tedy třeba, aby vás křeslo bezpečně uneslo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pohlídejte si rozměry

Vybíráte-li houpací křeslo, všímejte si také jeho rozměrů. A to nejen proto, aby vám bylo křeslo pohodlné, ale aby se vám nestalo to, co mé kamarádce. Vyhlídla si v obchodě dokonalé křeslo, vítězoslavně si ho přivezla domů a zjistila, že se jí nevejde do obýváku. A dokonce ani do ložnice, takže křeslo skončilo u její maminky na chalupě, kam se na něj dvakrát do roka jezdí dívat.

A jak je to s těmi rozměry? Jste-li menšího vzrůstu, stačí vám křeslo s výškou opěradla okolo 40 cm. Lidé středního vzrůstu by si měli vybírat křeslo s výškou opěrky 43 cm a ti, kteří mají nad metr osmdesát, by měli mít křeslo s opěrkou ve výšce cca 45 cm.

Věnujte pozornost konstrukci

Houpací křeslo by mělo být vždy z pevné a kvalitní konstrukce, upozorňuje web Náš dům. Opěrka by neměla být z tenkého materiálu. Všímejte si, jestli má vámi vybraný model bytelnou konstrukci.

Zdroj: living.iprima.cz, obydlicko.cz, nasdum.eu

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---