Houbičky na nádobí se dají využít i jinak než jen k mytí

Najdeme je snad v každé domácnosti. Většina z nás je používá k tomu, k čemu již jejich samotný název doslova vybízí – k mytí nádobí. Klasické houbičky jsou skvělým pomocníkem nejen při mytí nádobí, ale celkově při údržbě kuchyně. Napadlo by vás použít je i k něčemu dalšímu?

Na špendlíky a jehly

Tzv. jehelník má doma asi každá správná hospodyňka. Šikovná věcička, do které se pohodlně zapichují jehly nebo třeba špendlíky. Obyčejná houbička na mytí nádobí tuhle vychytávku hravě nahradí. Do její měkké části se dají špendlíky i jehly snadno napichovat, dobře v ní drží a při šití nebo vyšívání se vám houbička stane cenným pomocníkem.

Pro udržení vláhy

Když klasickou houbičku na nádobí vložíte na dno květináče, zasypete jej zeminou a zasadíte libovolnou rostlinku, zajistíte jí tak dostatečnou vláhu. Houbička v sobě totiž bude zadržovat vodu, díky čemuž rostlinka pokvete do krásy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proti prachu na větráku

Máte doma klasický větrák? Pokud ano, pak určitě víte, že se na něm usazuje prach a z jeho kovových částí jej lze jen stěží setřít. Vezměte houbičku a rozkrájejte její měkkou část na čtverce. Získáte skvělého pomocníka na čištění kovových částí větráku – prach odstraníte snadněji, než jste si kdy dokázali představit.

Na vyčištění zahradní hadice

Většina z nás má na zahradě hadici, kterou využíváme nejen k zalévání záhonků nebo třeba k mytí auta. Problém může nastat v okamžik, kdy zjistíme, že je hadice zanesená. Jak ji vyčistit a nestrávit u toho mládí? Z houbičky na nádobí odřízněte její hrubou část. Tu srolujte do roličky, vložte do hadice a pusťte vodu. Houbička projede celou hadicí a společně s ní se vyplaví i usazeniny a nečistoty.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Místo ledu

Když houbičku na nádobí namočíte do vody, nevyždímanou ji vložíte do zipového sáčku a poté ji necháte v mrazáku, vyrobíte si za pár kaček skvělé chladicí kostky. Ty se pak budou hodit pro chvíle, kdy třeba někam pojedete a budete chtít, aby vám potraviny vydržely déle svěží a studené.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---