Hořčičný prášek nachází využití i mimo kuchyni. K čemu se vám doma může hodit?

Hořčičný prášek je oblíbenou přísadou například do marinád na maso. Mnoho lidí jej běžně využívá v kuchyni pro přidání typické chuti do určitých pokrmů. Možná o něm nevíte, že je ve skutečnosti poměrně všestranný a jeho využití sahá i za hranice kuchyně. K čemu vám může být hořčičný prášek v domácnosti nápomocný?

Co je hořčičný prášek?

Nejprve pár slov o tom, co to ten hořčičný prášek vlastně je – pro ty z vás, kteří třeba ani netuší, že něco takového vůbec existuje. Hořčičný prášek se vyrábí z hořčičných semínek – ta se nejdříve usuší a poté se rozemelou na prach. Prášek má bílou, žlutou, béžovou či hnědou barvu. Web Stale ještě dodává, že hořčičný prášek má výrazné aroma, voní hořce a je štiplavý.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dokonale odmastí nádobí

Hořčičný prášek si nemůže vynachválit web Babinet, který jej bez váhání doporučuje na odmaštění i silně znečištěného nádobí. Asi každý z nás už se někdy potýkal s mastným nádobím a pouhá představa jeho složitého drhnutí nám kazila náladu. Když ale na pomoc povoláte hořčičný prášek, nebudete nuceni vynaložit kdovíjaké úsilí a dosáhnete krásně čistého nádobí.

Použijte ho na praní

Hořčičný prášek můžete využít nejen v kuchyni, ale také v koupelně, kde může být součástí pracího procesu. Prát s ním můžete jak ručně, tak jej lze vložit i do pračky a nechat ji, aby tu náročnou práci odvedla za vás. Buď práškem posypte prádlo přímo v pračce, nebo smíchejte 50 až 100 gramů prášku s teplou vodou a v něm poté prádlo ručně přeperte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomůže na skvrny

Podle webu Vlastra je hořčičný prášek ideálním pomocníkem v boji proti skvrnám. Poradí si dokonce i s těmi mastnými, se kterými je to kolikrát na dlouhé lokte – potvrdí každá hospodyňka. Skvrnu posypte hořčičným práškem a nechte pár minut působit. Poté vložte do pračky a vyperte.

Zdroj: babinet.cz, stale.ru, vlastra.ru

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---