Home Office – vhodně zařízená pracovna zvýší vaši produktivitu

To, v jakém prostředí pracujete, má významný vliv na vaši výkonnost a celkovou psychickou pohodu. Právě proto by měla vaše kancelář splňovat několik kritérií, jejichž výsledek stojí opravdu zato. Existuje totiž mnoho nepříznivých faktorů, které mají rušivý a negativní vliv na efektivitu práce, o kterých byste měli určitě vědět. Proto, patříte-li mezi lidi pracující z domu, čtěte dál. Dozvíte se, jak se nepříznivým rušivým faktorům brzy úspěšně vyhnout.

Většinou se jedná o malé nepatrné drobnosti, které mají nepříznivý vliv
na lidský mozek. Obzvlášť, jde-li o práci z domova, ne vždy existuje možnost pracovat v tichu a klidu (děti, domácí zvířata, rodina).
Snažte se proto oddělit si práci od soukromí a to zřízením zvláštní místnosti – kanceláře, kde vás nebude nic a nikdo rušit. To vám zaručí, že se na práci vykonávanou z domova budete plně soustředit.

Při provádění práce z domova je nejdůležitější cíleně se vyhýbat čemukoli, co vás při práci rozptyluje. Jednou z hlavních zásad je umístění stolu a to tak, aby bylo co nejdál od okna. Největší chybou, jaké se můžete dopustit, je výhled ven oknem. Cokoli z vnějšího prostředí totiž dokáže odpoutat vaši pozornost od práce, což je nežádoucí, zvláště pokud máte svou práci vykonávat svědomitě a zodpovědně.

Jemnost barev proti stresu
Napjaté pracovní situace nemá nikdo rád. Nezanedbatelný vliv na vaše vnímání a prožívání mají ve velké míře barvy prostředí, ve kterém pracujete. Zlepšit soustředění vám pomohou pastelové odstíny barev. Zároveň dokáží zmodernizovat vaši pracovnu, přičemž jde o styl, který je dnes IN. Stejně tak doporučujeme jemné tóny barev používat i v počítači a to jak na pozadí, tak na pracovní ploše. Po takto upravené ploše se budete snadněji orientovat a nebudete mít ve věcech zmatek.

Pozor na notifikace
Nenechte se ničím rušit! Práci věnujte vždy 100% pozornosti. K tomu vám pomůže právě zrušení notifikací, a to na každém zařízení, které vlastníte a zvyknete mít i při práci u sebe (mobil, notebook). Pokud svou práci vykonáváte prostřednictvím počítače, ihned zavřete všechny karty prohlížeče, které vás mohou vyrušovat – zejména sociální sítě! Ty totiž patří mezi nejrušivější faktory, které VŽDY odpoutají pozornost na delší dobu než je žádoucí a přijatelné.

Váš work-playlist by měla tvořit převážně energická hudba, díky které dokážete jakoby uniknout z reality. Oceníte to zejména u dětí, pokud nedisponujete prostorem, abyste si mohli dovolit soukromí a ticho při provádění home office. V takovém případě k poslechu písní volte určitě kvalitní sluchátka.

Rada na závěr
Je dokázáno, že lidé, kteří většinu dne věnují myšlenky věcem, po kterých nejvíce touží, se jim nakonec i splní. Ale co když máte plnou hlavu práce a na myšlenky takového typu nemáte prostě čas ani prostor? I na to existuje řešení a to formou nástěnky vizí.

Vytvořte si vlastní nástěnku plánů, vizí či snů! Vyhledejte a vystřihněte si z různých časopisů vše, čeho chcete dosáhnout. Obrázky, které budete mít vždy na očích, na vás zároveň budou působit motivačně, což jistě váš pracovní výkon jen nakopne. Stejně tak můžete svoji nástěnku využít ik plánování různých pracovních úkolů, díky čemuž budete mít nádherný přehled a jen tak na nic nezapomenete.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---