Hledáte ten pravý styl bydlení? Poznejte TOP 5 nejoblíbenějších

Bydlení si každý z nás zařizuje k obrazu svému. Náš domov by měl být zařízen lidsky a měl by být takovou naší vizitkou. Pokud právě teď stojíte před úkolem v podobě zařízení vašeho bydlení a hledáte pro tebe ten pravý styl, můžete se inspirovat pěticí těch nejoblíbenějších.

Minimalistický styl

Patříte-li k lidem, kteří nemají rádi přeplácanost, ba naopak kolem sebe vyhledávají jednoduchost, pak vás zaručeně nadchne minimalistický styl. Jak už jeho název napovídá, hra s minimálním počtem kousků nábytku zde hraje prim. Původem skandinávský styl klade důraz na strategické umístění nábytku a vytvoření elegantního a vzdušného prostoru.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Skandinávský styl

Skandinávský styl s postupem let nabírá na stále větší popularitě. V tomto případě se bydlení nese v neutrálních barvách, převládá zde bílá, která je nadčasová, univerzální a elegantní. Skandinávskému stylu vládne jednoduchost, ani tady nečekejte přeplácanost a zbytečnosti všude okolo vás. Cílem skandinávského stylu je najít tu správnou kombinaci jednoduchosti a krásy.

Retro styl

Možná právě vás nadchne retro styl, který se k nám v posledních letech vrací. Tento styl se totiž nebojí odvážných sytých barev, hravých doplňků, najdete v něm geometrické vzory nacházející se na koberci na tapetách. Retro styl se nese v duchu brilantních lustrů, výrazných lamp, barevných taburetek a zkrátka takových kousků, které byste očekávali v domácnostech před několika desítkami let.

Rustikální styl

Co si budeme povídat, rustikální styl bezesporu patří k těm nejoblíbenějším. Mnoho lidí ji označuje jako návrat ke kořenům. S pomocí rustikálního stylu hravě vytvoříte ono teplo domova. V domácnostech zařízených v rustikálním stylu převládají přírodní materiály v podobě surového dřeva, kamene a kovu. Nebojte se podpořit tento styl předměty mající ručně vytvořený design – ať už půjde o kovové rukojeti dveří, vodovodní kohoutek vyvolávající dojem opotřebovanosti nebo držák na ručníky pyšnící se ukázkovou ruční prací.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Hygge styl

Tento styl původem z Dánska má jediný cíl – být šťastný. Ne nadarmo se říká, že právě Dánové jsou nejšťastnější lidé na světě. Hygge styl je mnohem více o atmosféře a o zážitcích než o materiálních věcech. Pokud se v tomto duchu ponese váš domov, nepotrpíte si na drahé doplňky a výrazné dekorace. Mnohem důležitější pro vás bude trávit čas s lidmi, které milujete.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---