Hledáte inspiraci pro interiérový design? Zkuste využít zrcadla!

Zrcadla jsou funkčním způsobem, jak osvěžit vaši domácnost. Navzdory zdánlivé jednoduchosti v sobě tento dekorativní prvek skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Dobře umístěné zrcadlo může významnou měrou proměnit interiér, přičemž bude výsledná instalace působit prakticky jako umělecké dílo.

Existuje několik způsobů, jak zrcadla ve své domácnosti využít. Inspirujte se například radami ze serveru bhg.com, kde bylo sepsáno několik zajímavých tipů, jak těmito doplňky oživit interiér.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vchodové zrcadlo

Vchod do vaší domácnosti je ideálním místem pro zavěšení krásného zrcadla. Je to jedna z prvních věcí, kterou hosté uvidí, když vstoupí do vašeho domova, a jedna z posledních věcí, kterou uvidí, když budou odcházet. Zrcadlo u vchodu slouží jako dekorace, ale také pro rychlou kontrolu vašeho vzhledu, než vyrazíte do práce či ven.

Tmavé či malé místnosti

Přidáním zrcadla do tmavé či rozměry malé místnosti jí vdechnete nový život. Doplněk ideálně kombinujte s okny či jinými zdroji světla, aby pokoj prokoukl, a vy tak z přítomnosti zrcadla vytěžili maximum.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tvořte zátiší

Nebojte se okolí zrcadla doplnit dalšími dekorativními prvky. Zrcadla nejsou jen kvůli své funkčnosti. Umístěte před ně rostliny, vázy nebo jiné předměty, které prostoru dodají hloubku. Vše laďte do podobných motivů, aby nebyla narušena celistvost daného místa.

Dbejte na správný odraz

Před zavěšením zrcadla si dvakrát zkontrolujte, co uvidíte v následném odrazu. Zrcadla jsou sice skvělá pro vytvoření iluze většího prostoru a větší místnosti, ale mohou také odhalit nevzhledná zákoutí. Než zrcadlo zavěsíte, požádejte někoho, aby vám jej podržel na místě, zatímco vy ověříte, co v něm bude vlastně vidět.

Základem pro správné využití zrcadel je nebát se experimentovat. Sami pak uvidíte, co všechno dokážou.

Zdroj: bhg.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---