Hlavní domácí spotřebiče využíváme v domácnosti prakticky každý den. Usnadňují nám život, protože šetří náš čas i peníze. Není to ovšem pouze o tom, aby nám tyto domácí spotřebiče vykonávaly služby. Musíte o ně i pečovat. Jedině tak jim prodloužíte jejich životnost a ony budou moct i nadále skvěle fungovat.

Péče o domácí spotřebiče je důležitým bodem
Jak pečovat například o myčku na nádobí? Talíře a veškeré nádobí nejprve opláchněte vodou. Tím je zbavíte větších nečistot a drobků. Myčka nádobí vám následně déle vydrží. Filtr myčky pravidelně udržujte čistý. Tím prodloužíte celkovou životnost spotřebiče. Kromě toho se zbavíte nepříjemného zápachu. Pokuste se častěji provádět údržbové práce. Mezi ty patří převážně čištění. Nejenom filtru, ale i zbylých částí spotřebiče. K čištění můžete používat ocet. Ocet patří k nejlepším přírodním čističům vůbec.
Dalším hlavním spotřebičem je trouba. I ta si žádá svou péči. Spotřebič odpojujte ze zásuvky, jestliže jej nebudete využívat. Čištění provádějte pomocí hrnce s vařící vodou. Hrnec vložíte dovnitř trouby a zavřete dvířka. Horká voda bude uvolňovat páru. Pára poté uvolňuje veškeré dlouhodobě usazené nečistoty. Troubu je možné také čistit octem. Toto přírodní čistidlo je vhodné prakticky pro všechny domácí hlavní spotřebiče. Čištění by mělo být prováděno i ze zadní strany spotřebiče. Tuto zadní stranu vysávejte vysavačem. Proces proveďte před zapojením trouby.
Třetím používaným spotřebičem je mikrovlnná trouba. V ní si člověk ohřívá své oblíbené pokrmy i nápoje. Podobně jako předchozí spotřebiče, i mikrovlnná trouba vyžaduje svou péči. Mikrovlnnou troubu je dobré čistit alespoň dvakrát až třikrát ročně. Dvířka spotřebiče zavírejte vždy s jemností. Rozhodně s nimi netřískejte. Mikrovlnnou troubu vždy po každém použití utřete vevnitř spotřebiče. V opačném případě se vám budou v mikrovlnné troubě usazovat nečistoty. I tady je dobré věnovat určitou dávku péče i zadní straně spotřebiče.
Lednice a pračka
Jak u lednice, tak u pračky je důležité věnovat svůj čas převážně údržbě jako takové. U pračky je to o něco složitější. Prášek a aviváž se usazuje v nádobkách, kde následně tvrdne. Tvrdost následně může nechat vytéct čerstvě nalévaný prášek nebo aviváž z pračky ven. Tyto prostředky následně stékají po spotřebiči, čímž dochází k ničení. Čas od času nalijte trochu octu do pračky a pusťte ji naprázdno. Dojde tak k čištění pračky z vnitřní části spotřebiče.

S lednicí je to podobné. Čištění by mělo být prováděno nejen z vnější strany, ale také z té vnitřní. To platí i o zadní straně spotřebiče. U lednice se snažte rovněž používat přírodní domácí prostředky. Dnešní lednice jsou ve většině případů vybaveny funkcí, díky které už nemusíte odmrazovat. To vám dodává jistou výhodu.
Pokud zahrnete výše zmíněné rady a tipy do svého uklízecího rozvrhu, zajistíte si tak funkční, účinné a čisté spotřebiče. Nezapomeňte, že pravidelná údržba domácích spotřebičů je nejlepší způsob, jak předejít zbytečným opravám a nákladným výměnám, jak uvádí internetový portál Homebydleni.cz.
Zdroj: Homebydleni.cz