Domov je od toho, aby se v něm člověk cítil dobře a bezpečně. Pokud toho ale chcete docílit, nestačí ho vybavit podle nějakých rychlých postupů a následně si myslet, že už nebudete muset pro svůj domov hnout ani prstem. Jako první je dobré se zaměřit na Feng Shui metodu. Ta vám zajistí harmonii, klid a naprostou pohodu.
Sedací souprava zády ke dveřím? Chyba!
Věděli jste, že je důležité se zaměřit i na to, jak máte rozložený nábytek? Sedací souprava by tedy měla být umístěna tak, abyste viděli na dveře místností. Jinými slovy by člověk měl sedět čelně, co se týče pohledu na dveře. Jedině tak budete mít jistotu, kdo vchází do místnosti nebo jaké osoby se nacházejí v domě, popřípadě ve vašem bytě. V opačném případě budete nesví. Člověk se při pohledu na televizi nebo vykonávání jiných činností nebude moct soustředit, jestliže bude sedací souprava umístěna zády ke dveřím.
Světlo? Rozhodně ano!
Světlo je dalším prvkem, který rozhodně patří do Feng Shui. Místnost by měla být dostatečně světla a prosvětlená. Kromě klasického svícení je možné si do rohu místnosti pořídit také lampu. Ta může sloužit při menší tmě, kdy člověk nemá potřebu ještě svítit pomocí hlavního osvětlení. V momentě, kdy se bude stmívat, je potřeba zapojit i hlavní osvětlení. Osvětlen by měl být prostor i v okolí televize pro maximální komfort a zdraví vašich očí.
Barvy Feng Shui? Víme o nich!
Do obývacího pokoje přineste hřejivé barvy v jemnějších odstínech. Mezi tyto barvy patří naprosté klasiky, jako je například bílá nebo žlutá barva. Je ovšem škoda zapomenout i na další Feng Shui barvy, ke kterým patří i oranžová, jemně hnědá nebo krémová barva.
Jednoduchost aneb minimalismus s volným prostorem
Feng Shui je také o minimalismu. Místnost by proto neměla být přeplácaná. Střed místností by měl být natolik prázdný, aby kolem sebe mohly projít dvě osoby, a to aniž by do sebe narazili nebo musely nějakým způsobem vyčkávat.