Feng Shui pro domácí kancelář. Víme, co zvýší vaši produktivitu

Čínské učení Feng Shui se zabývá především prouděním energie. Pokud si podle jeho principů zařídíme například domácí kancelář, bude se nám zde pracovat příjemně, a můžeme být dokonce produktivnější, než jsme v práci. Pojďme se společně podívat na to, jaké zásady bychom měli dodržet.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Přizpůsobte prostor nejen své profesi, ale i své osobě

Základem každé místnosti je správné rozvržení potřebného nábytku. V domácí kanceláři bude dominantním prvkem pracovní stůl. Ten by měl být umístěn tak, aby od něho bylo pohodlně vidět na dveře. Díky tomu můžete kontrolovat pohyb v místnosti a cítíte se zde mnohem příjemněji a bezpečněji.

Pokud ale toto uspořádání není možné a musíte sedět zády ke dveřím, podle webového portálu Realsimple.com je nejlepším řešením umístit si na zeď zrcadlo. Jelikož stůl je zásadním kusem nábytku, neměli bychom jeho výběr uspěchat. Je dobré si předem rozmyslet, co vše by měl mít, a z těchto požadavků neslevovat. Přece jen u něho budete trávit velkou část svého dne.

Nezanedbávejte volbu barvy

Feng Shui si hodně zakládá na barvách, protože ví, že některé z nich dokážou podněcovat naši kreativitu, některé z nás zase naopak uklidňovat, až dokonce uspávat. Během zařizování domácí kanceláře na toto nesmíme zapomínat a nejen stěny, ale i doplňky místnosti by měly být v produktivních barvách.

Pokud potřebujete být ve své práci kreativní, ideálním pomocníkem jsou pastelové barvy. Pokud vás práce stresuje, je dobré se právě v domácí kanceláři uzemnit, a proto sáhnout po zemitých odstínech. Čím ale nic nepokazíme, je barva zelená. Ta je totiž nejen pozitivní, ale podvědomě ji máme spojenou s barvou peněz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nebojte se květin, kyslík je v pracovní místnosti potřeba

V domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět květina. Nejen proto, aby zde zlepšila vzduch, ale také pro svoji zelenou barvu. Při jejím výběru koukejte po takové, která má kulaté listy. Ty totiž připomínají tvar mincí, a opět tak budeme nenápadně stimulovat naše vlastní podvědomí.

https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/tips-techniques/feng-shui-office-tips

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---