back to top

Esenciální oleje navodí příjemnou atmosféru a pomohou od bolesti hlavy

Esenciální oleje nemusí sloužit jen k provonění domácnosti. Některé z nich mohou být nápomocné i tehdy, kdy vás rozbolí hlava. Jaké esenciální oleje můžete využít k navození příjemné atmosféry a ještě si ulevit od otravných bolestí?

Levandulový olej

Není tajemstvím, že levandulový olej snižuje úroveň stresu. Je skvělý pro navození klidu před spaním, může být nápomocný i při problémech s nespavostí. Vdechování vůně levandulového esenciálního oleje může pomoci při léčbě migrény. Můžete jej nakapat do aroma difuzéru a nechat vůni levandulového oleje linout se celou domácností, někteří si malé množství oleje aplikují pod nos.

zdroj: https://pixabay.com/

Heřmánkový olej

Líbí se vám vůně heřmánku? Heřmánkový esenciální olej má mnoho výhod pro pohodu a dobrou náladu. Je to přírodní antibiotikum, které také snižuje zánět a uklidňuje nervy a svaly. Použití v podobě esenciálního oleje uvolní vaši mysl i tělo. Nemluvě o krásné vůni, která bude cítit v celé domácnosti.

Eukalyptový olej

Většině lidí je osvěžující vůně eukalyptu příjemná, v domácnosti se jí nebrání. Pokud ani vám eukalyptus nevadí, vyzkoušejte si s ním doma navodit příjemnou atmosféru. Měli byste vědět, že eukalyptový olej může pomoci otevřít nosní průchod, vyčistit dutiny a zmírnit napětí dutin, které způsobuje bolesti hlavy. Při bolestech hlavy jej můžete nakapat i na kapesník a vdechovat.

Rozmarýnový olej

Když se řekne rozmarýn, většina lidí si představí nějakou pečenou dobrotu. Právě rozmarýn se často používá do nádivek, hodí se k rybám nebo k úpravě skopového masa. Napadlo by vás ale, že by vám rozmarýnový olej mohl pomoci s bolestmi hlavy? Rozmarýnový olej má silné protizánětlivé a analgetické vlastnosti a v lidové medicíně se používá již stovky let ke snížení stresu, úlevě od bolesti a zlepšení krevního oběhu.

Nikol Kolomazníková

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---