Důvody, proč se doma necítíte dobře: Může za to špatná energie i váš nábytek

Máte někdy pocit, že váš domov nevypadá podle vašich představ a necítíte se v něm příliš dobře? Kromě toho, že chceme zlepšit vzhled našich domovů, je důležité i to, jak se v nich cítíme. Koneckonců každý chce, aby se jeho domov cítil jako útočiště. Pokud se tak doma necítíte, možná děláte tyto chyby.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Máte doma příliš mnoho dekorací

Příliš mnoho nebo špatně umístěných dekorací způsobuje, že se doma cítíte nepříjemně a možná i trochu chaoticky. I když máte své dekorace rádi, možná nevíte, jak je správně uspořádat, uvádí portál HomeinCube. Zkuste všechny dekorace shromáždit na jednom místě a vyberte jen ty, které se k vašemu domovu opravdu hodí.

Vaše osvětlení není přívětivé

Už se vám někdy stalo, že jste se procházeli po svém pokoji a najednou se vám zhoršila nálada? To lze snadno napravit změnou osvětlení. Správné osvětlení změní náladu každé místnosti. Vneste do svého domova více přirozeného světla změnou teploty žárovek.

Váš domov nesplňuje vaše potřeby

Ne vždy jde o určitou velikost, tvar nebo styl, díky kterým se váš domov cítí skvěle. Možná prostě sníte o větším nebo menším domově, případně o něčem jiném. To, jak využijete jakýkoli prostor, bude mít velký vliv na to, jak se budete cítit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Váš domov vám nevypráví ty správné příběhy

Možná se rozhlížíte po svém domově a je vám smutno, protože vám připomíná vzpomínky, které nechcete, aby vám připomínal. Nebo lidé, se kterými žijete, si neváží prostředí, na kterém vám záleží.

Porovnáváte

Pravděpodobně máte v hlavě představu, jak byste chtěli, aby váš domov vypadal, nebo jak by jednou vypadat mohl. Je těžké nesrovnávat, zejména pokud váš domov opravdu není vaším vysněným domovem, ale zkuste si začít vážit toho, co máte.

Zdroje: HomeinCube 

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---