Druhy toalet aneb víte, jakou z nich vybrat?

Je dokázáno, že záchod během dne použijeme pětkrát až desetkrát za den. Záleží vždy na člověku, jaký má pitný režim a kolik jídla zkonzumuje během dne. Ačkoliv je toaleta určená pouze pro lidskou potřebu, měla by být vyrobena z kvalitního a pohodlného materiálu. Rozhodně ale není toaleta určená k tomu, abyste na ní trávili více času, než je zapotřebí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Druhy toalet aneb vyberte si nový záchod do svého interiéru

My se ovšem společně podíváme na druhy toalet. K základním druhům toalet patří převážně stojící a závěsné záchody. Stojící toalety jsou úplnou klasikou. Ve zkratce vedou ze země, takže je člověk při sezení na této variantě jistější a klidnější. Závěsné toalety vedou ze stěny koupelny. Pod toaletou už není nic, co by vedlo do země. Jinými slovy je toaleta pověšená. Lidé u této varianty mají ve většině případů obavy z toho, že by se toaleta mohla od stěny oddělit a následně spadnout. Rozhodně se těchto scénářů nemusíte obávat.

Dnešní využívaná technologie je dostatečně kvalitní na to, aby udržela člověka bez toho, aniž by se závěsná toaleta oddělila od stěny. Jak jsme již ale uvedli, stojící záchody jsou starší. Tato varianta se využívá už celou řadu desetiletí. Zároveň jde také o toalety, u kterých má člověk možnost vidět nádržku na vodu, a to i společně se splachovacím systémem. V předchozím odstavci bylo také uvedeno, že člověk u stojících toalet vidí mimo jiné i to, že je toaleta postavená na zemi. Cítí se tak při vykonávání potřeby komfortněji.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Závěsné toalety jsou naopak praktičtější

Pokud se ale podíváme na praktickou stránku věci, pak bychom zjistili, že závěsné toalety jsou z tohohle hlediska lepší variantou. To se týká zejména údržby a celkového úklidu. Téměř nic u závěsných toalet není vidět. Pochopitelně kromě samotné toalety jako takové. Odpad má však závěsná toaleta zabudovaný přímo ve zdi. Moderní toaleta respektuje hygienu i soukromí, jak uvádí internetový portál Novinky.cz.

Zdroj: Novinky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---