Dřevoplast – materiál, z něhož zhotovíte terasu, plot i zábradlí venku

Jestliže se zajímáte o materiály, z nichž můžeme venku stavět všemožná stavení jako třeba terasy, pergoly, ploty, zábradlí, ale také podlahy u bazénů nebo chodníky po zahradě, možná už jste narazili na velmi zajímavý materiál s názvem dřevoplast. Najít jej můžete i pod označením WPC, což je zkratka pro označení WoodPlasticComposite.

Dřevoplast je kompozitní a ekologický materiál, který je složen ze dřeva a polymeru. Oceníte u něj skutečnost, že si zachovává všechna pozitiva, která máte spojena se dřevem. Ovšem nenajdete u něj nežádoucí projevy dřeva, které se dostaví, jestliže ponecháte dřevo napospas povětrnostním vlivům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Krásný vzhled, extrémní životnost

WPC produkty můžete použít ke zhotovení teras, pergol, plotů, dlažby nebo třeba zábradlí. Laicky vysvětleno je materiál vyroben z kvalitního dřeva s příměsí polymerů a aditiv. Zákazníci jej volí pro jeho krásný vzhled, protože je k nerozeznání od skutečného dřeva. Dřevoplast má ale i mnoho dalších úžasných vlastností. Je to především extrémní životnost, přičemž je po roky zachováván i vzhled, jako by byly desky, trámy, palubky a dlažba nové.

WPD nevyžaduje žádnou povrchovou údržbu. Z dlouhodobého hlediska se vám investice do něj vrátí nejen v podobě ušetřených peněz za nátěry, ale také ušetřeným časem, prací a nezatížením životního prostředí. I bez nátěrů je odolný vůči dešti, mrazu, slunci, slané vodě, hnilobě, dřevokazným houbám nebo hmyzu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bezpečno pro děti i dospělé

Máte malé děti, které po podlaze terasy polezou nebo si na ní budou hrát? Dřevoplast netvoří třísky, takže si je nikdo nezadře. Koupit si můžete provedení, kdy bude povrch protiskluzový, takže vám nebude hrozit uklouznutí, když zaprší, či v případě umístění podlahy do blízkosti bazénu.

WPC je plně recyklovatelný a mnohé firmy jej vyrábí z nejkvalitnějších recyklovaných surovin. No není skutečně naprosto dokonalý? Venku bude ozdobou i báječným pomocníkem pro celou rodinu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---