Domácí mazlíčci dokážou nadělat pěknou paseku. S našimi tipy budete mít úklid hotový raz dva

Domácí mazlíčci jsou sice naše zlatíčka, ale jsou také náchylní k vypadávání chlupů a mohou dělat nepořádek se svými hračkami a jídlem. Pokud chcete mít svůj domov čistý i přesto, že jej sdílíte s domácími mazlíčky, zde je několik tipů a triků, které vám mohou pomoci.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Jak se zbavit chlupů

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet váš domov bez chlupů, když máte domácí mazlíčky, je pravidelné vysávání. Chlupy a srst domácích mazlíčků se mohou rychle hromadit, proto je nejlepší vysávat alespoň dvakrát týdně.

Pokud nemáte čas na vysávání, použijte lepící váleček k odstranění zvířecích chlupů z oblečení a nábytku. Můžete použít váleček s odtrhovacími páskami nebo omyvatelný silikonový. Mějte ho v každé místnosti a použijte jej k rychlému odstranění všech zvířecích chlupů, které vidíte.

Pravidelná péče o vaše mazlíčky může také pomoci snížit množství chlupů ve vaší domácnosti. Kartáčujte je alespoň jednou týdně, abyste odstranili uvolněnou srst a v období línání je také pravidelně koupejte. Koupele totiž přispějí k rychlejšímu vypadávání chlupů. Mujchlupac.cz radí pro snížení línání u psů vsadit na kvalitní krmivo, dostatek pitné vody a konopný olej.

Nezapomínejte ani na pelíšek svého mazlíčka. Ten se totiž také může rychle stát ohniskem zvířecích chlupů. Pelíšek svého mazlíčka perte alespoň jednou týdně, aby byl čistý a svěží. Použijte čisticí prostředek vhodný pro domácí mazlíčky a vyperte jej alespoň na 60 stupňů, abyste zabili všechny bakterie a roztoče.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Další tipy

Při úklidu vašeho domova se ujistěte, že používáte čisticí prostředky, které jsou bezpečné pro domácí mazlíčky. Mnoho čisticích prostředků totiž obsahuje agresivní chemikálie, které pro ně mohou být škodlivé. Vyberte si čisticí prostředek, který je speciálně navržen pro domácí mazlíčky, nebo si vyrobte svůj vlastní s použitím přírodních ingrediencí, jako je ocet a jedlá soda.

Hračky a jídlo pro domácí mazlíčky mohou také snadno vytvořit nepořádek, pokud nejsou správně skladovány. Investujte do skladovacích nádob, které se snadno čistí, a uchovávejte v nich hračky a jídlo pro domácí mazlíčky, když se nepoužívají. To pomůže udržet váš domov organizovaný a snížit množství nepořádku po domácích mazlíčcích.

Zdroj: Mujchlupac.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kohoutová
V redakci iBydlení.cz zodpovídám za výběr témat, kvalitu jejich zpracování a jejich publikaci na web. Zastupuji rovněž roli jazykové a stylistické korektorky.

Nejnovější články

--- Další články autora ---