Dítě si zaslouží v dětském pokoji více barev

Barvy děti vnímají jinýma očima než dospělí lidé. Je to pochopitelné, protože pomocí barev děti poznávají svět, a tak je potřeba jim vytvořit takový pokojíček, ze kterého budou mít radost a zároveň se v něm budou cítit bezpečně a šťastně. Nemusíte zůstávat pouze u jedné barvy. Dětský pokojíček je možné vymalovat i několika barvami.

Přidejte do dětského pokojíčku více barev

Existuje velké množství zajímavých inspirací, co se týče dětského pokojíčku. Všechny tyto inspirace se zaměřují převážně na využití několika barev. Budete se divit, ale na internetu narazíte mimo jiné i na dětské pokojíčky, u kterých se majitelé nechali inspirovat přibližně 6 až 8 barvami. Pochopitelně je potřeba umět s barvami dobře pracovat. Hlavní barva by měla být pouze jedna. Ostatní barvy jsou pouze pro doplnění, a tak jsou využity jen v malém množství, a to zejména na stěnách dětského pokojíčku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Z těchto vedlejších barev vytvořte motivy nebo tvary. Můžete fantazírovat a nechat se inspirovat jinými pokojíčky. Vytvářejte čtverce ve čtvercích. Začněte s největším čtvercem a do něho tvořte další, jen s tím rozdílem, že ty už budou menší. Každý jednotlivý čtverec bude mít jinou barvu. Podobně je to i s využitím textilie a dekorací. Zaměřte se na oblíbené dekorace, jež vaše dítě ocení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Barvy jsou jako pastelky aneb děti je milují

Děti si rády kreslí, protože mohou fantazírovat a malovat si podle sebe. I přesto, že vědí, jakou barvu má zebra, mohou sami rozhodnout o tom, jakou barvu bude mít jejich zebra. Co tím chceme říct? Že stejně to funguje i u dětského pokojíčku, jak uvádí internetový portál Ceskestavby.cz.

Zdroj: Ceskestavby.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---