Díky travním kobercům budete mít okamžitě zahradu jako ze žurnálu

Máte na zahradě letitý trávník, který by potřeboval radikálně ozdravit? Nebo by bylo nejlepší rovnou založit nový, ale nemáte na to čas? Anebo si na tuto práci netroufáte? Možná jste si nechali postavit dům a okolí, které by mělo být útulnou zahradou, je zatím planina porostlá kdejakým plevelem. Ve všech případech i v mnoha dalších můžete sáhnout po travních kobercích. Během pár dnů můžete mít založenou zahradu, na kterou bude radost pohledět.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Tři typy trávníků

Společnosti, které se zabývají pěstováním a prodejem travních koberců, zpravidla zajišťují i jejich pokládku, mnohdy také realizují zahrady a provádí jejich údržbu. Přesně trávě rozumí, a tak hned po popisu vašich činností na zahradě vědí, jaký typ trávy je ideální právě pro vás. Ve většině případů můžete vybírat z travních směsí, které lze rozdělit do třech skupin.

Jde o trávníky parkové, okrasné a sportovní. Parkové jsou jako stvořeny pro pokládku právě kolem domů, kde si přejete odpočívat a rekreačně sportovat. Mívají hustý drn, snáší přiměřenou zátěž. Kromě zahrad je můžeme vídat v parcích, kolem sídlišť, bazénů, také je součástí veřejné zeleně.

Okrasné trávníky, které najdete i pod označením reprezentativní, tvoří jemný porost, důraz je kladen na vzhled, nikoli snášení zátěže. Oceníte jejich jednotnou, jemnou texturu, po většinu roku jsou krásně zelené. Jejich použití je vhodné kolem významných budov, na pietních loučkách, střešních zahradách, u památníků…

Sportovní trávníky se vyznačují trávou se širšími listy. Jsou velmi odolné velké zátěži mechanickému poškození. Hodí se na hřiště, zatěžované plochy u rodinných domů i na veřejné plochy.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Ušetřete si práci i energii

Kvalitní a udržovaný trávník tak můžete mít za cca týden doma, ale i dříve. Poté, co roste 12–18 měsíců jej firmy sklízí v den, kdy vám jej vezou, nebo si jej vyzvednete v rolích vážících cca 25–30 kg. Aniž byste se museli zabývat osetím plochy zahrady, zavlažováním, sekáním trávy či čímkoli jiným, krásný trávník vám bude kdykoli k dispozici ve výborné kvalitě. Stačí vyhledat firmu, která travní koberce pěstuje, a vybrat si trávník dle vašich potřeb.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---