Designové nápady profesionálů, díky kterým náš dům bude působit útulně

Domov je místo, kde bychom se měli cítit dobře za každé situace. Například ve chvíli, kdy venku prší a je tam zima, je právě domov místem, kam se uchylujeme. A přesně z tohoto důvodu je dobré mít doma vytvořené útulné teplo, které nás nejen potěší, ale také zahřeje.

Za deštivého počasí nám domov poskytuje potřebný úkryt

Jakmile je za okny ošklivě, nemusíme hned sahat po dece a gauči. Podle odborníků z webu RealSimle.com nám stačí některé malé vychytávky a doma se hned budeme cítit příjemněji. Tím nejjednodušším řešením je rozsvítit místnost. Nejen příjemnou, ale i romantickou atmosféru dokážou navodit správně zvolené svíčky. To, na co si musíme dát pozor, je jejich vůně.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

V jarních měsících je ideálním řešením sáhnout po svíčkách s vůní květin, v těch zimních bychom si měli vybírat svíčky kořeněné. Může se jednat například o hřebíček, skořici nebo v poslední době velmi oblíbenou dýňovou vůni. Teplo v naší místnosti dokáže pocitově nahradit také falešný krb. Ten může zároveň působit jako výrazný dekorativní prvek celé místnosti.

Nebojte se použít přírodní dekorace

Příjemný pocit v místnosti navodí také přírodní prvky, které najdeme venku. Na jaře se může jednat o jarní květiny, na podzim o větve nebo barevnou dekoraci ze spadaného listí. To vše dokáže našemu domu vdechnout zcela jinou náladu než dekorace umělé.

Také ovoce a zeleninu, které kupujeme pro naši vlastní potřebu, je dobré využít jako dekoraci. Je zbytečné tyto potraviny ukládat do spíže, mnohem lepším řešením je miska plná ovoce umístěná uprostřed jídelního stolu. Tato dekorace nejen oživí náš domov, ale pokud budeme mít ovoce neustále na očích, mnohem častěji se uchýlíme k jeho konzumaci.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Vyhledejte odborníka, poradí si se vším

Pokud si ale nevíte rady s tím, jak správně váš domov zařídit, je řešením kontaktovat odborníka. Jak upozorňuje web iReceptář.cz nejedná se sice o hojně využívanou službu, při správné volbě odborníka nám ale dokáže zařídit domov přesně podle našich představ a snů. Díky tomu můžeme dosáhnout nejen časové, ale v konečné verzi i finanční úspory.

https://www.realsimple.com/expert-cozy-design-ideas-6890845

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/navrh-interieru-od-designera-esteticky-funkcni-individualni-20190313.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---