Dekorace, která je připravena během několika minut aneb domácí nápady na výzdobu, která vás naladí na Velikonoce

Jarní dny plné sluníčka a modré oblohy nám klepou na dveře a s nimi Velikonoce. Vyzdobte si proto domov symboly, květinami a barvami, které podpoří svěžest celého domova a umocní tuto jedinečnou a veselou atmosféru.

Jemné variace

Fialový odstín Vera Peri, který společnost Pantone vyhlásila jednou z barev roku 2022, bude bezpochyby trumfem, pokud jde o jarní nebo velikonoční výzdobu. Pokud zbožňujete například hyacinty nebo hortenzie, o to přirozeněji ji zakomponujete do svého interiéru. Ve spojení se lnem, šampaňským nebo perletí bude fialová působit jemně. Pokud ji chcete kombinovat s kovem, sáhněte po stříbrné.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V moderním pojetí

Vzpomínáte si, jak vaše babička mívala zdobené kraslice zavěšené na větvičkách zlatého deště a pod nimi v hliněné misce vystavený pár malovaných vajíček? No, tohle je modernější verze velikonočního zdobení inspirovaná našimi blízkými z minulých generací. Velká skleněná váza naplněná nejrůznějšími barevnými vajíčky představuje chytré, rychlé, ale účinné zdobení, uvádí portál České Velikonoce. Pastelové barvy v kombinaci se sklem a větvičkami působí lehce a vzdušně. Pokud mají být svatozáře živé, umístěte do velké vázy sklenici s vodou, vložte do ní větvičky a pak sklenici zamaskujte barevnými vajíčky.

Kouzlo jarní krajiny

Bavlna, len, dřevo, proutí, ale také větvičky. To vše přinese do vašeho domova svěží jarní vánek, a když rozkvetou, i vůni probouzející se přírody. Pokud vám váza připadá jako nudná klasika, můžete ji vyměnit za stejně tradiční, ale méně všední dekoraci. Co takhle zavěsit tenkou větvičku ozdobenou zelenými listy přímo nad jídelní stůl? Ozdobená velikonočními doplňky dokonale navodí sváteční atmosféru, píše web iReceptář. Výhodou takové dekorace je, že se hodí nejen na chalupu, ale bude se hodit i do městského bytu zařízeného v severském a venkovském stylu, stejně jako do útulného bydlení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Velikonoční stromek

Ano, čtete správně! Velikonoční dekorace mohou vypadat velkolepě, i když jim věnujete jen pět minut. Vůbec není třeba dělat doma rozsáhlé změny a zapojovat do velkolepého výzdobného programu celý byt. máte doma živou nebo umělou rostlinu v květináči? Postavte ji na stůl, květináč oblečte do jutového pytle, převažte provázkem nebo barevnou stuhou a ozdobte malovanými vajíčky, uvádí Prima Ženy. Pastelově růžová v kombinaci se dřevem a bílou vypadá něžně, ale pokud chcete více barev, klidně přimíchejte i pastelově žlutou, modrou a zelenou.

Zdroje: iReceptář, Prima Ženy, České Velikonoce

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---