Co pomůže na ruce zbarvené od ořechů?

Posbírali jste pod ořešákem pěknou hromádku ořechů a při pohledu na obarvené ruce se o vás málem pokoušely mdloby? Kdo už někdy sbíral vlašské ořechy, ten moc dobře ví, že dostat z rukou tmavé skvrny není tak úplně snadné. Co tedy pomůže na ruce zbarvené od ořechů?

Sáhněte po citronu

Teď v zimě máme doma citron po ruce asi úplně všichni. Přidáváme si ho do čaje a dopujeme tělo důležitým vitamínem C. Citron nemusí sloužit jen jako přísada do čaje (nebo co nevidět do vánočního cukroví), ale může vám pomoci zbavit se fleků od ořechů.

Stačí citron rozkrojit a následně jeho šťávu vmasírovat do míst, kde vám po sbírání ořechové úrody zůstaly nevzhledné tmavé skvrny. Rozříznutým citronem si také můžete po dlaních přejíždět. Pak si ruce umyjte vodou a mýdlem a proceduru ideálně opakujte vícekrát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyrobte si čisticí pastu

Patříte-li k lidem, kteří dávají přednost přírodním čisticím prostředkům před těmi kupovanými, vyrobte si domácí čistič na ruce. K jeho výrobě potřebujete jen dvě suroviny – krupicový cukr a tekuté mýdlo. A přihoďte ještě sklenici, která se dá uzavřít.

Jak na výrobu domácího čističe? Sklenici cca do dvou třetin naplňte cukrem. Poté zbylé místo ve sklenici vyplňte tekutým mýdlem (asi 2 cm pod okraj). Promíchejte a následně si vzniklou pastou umyjte ruce. Pastu můžete skladovat až měsíc při pokojové teplotě, sklenice musí být zavřená.

Pomůže i kyselina citronová

Každá správná hospodyňka má doma kyselinu citronovou, která v domácnosti nachází mnoho uplatnění. Vsadit na ni můžete i tehdy, až se vrátíte domů s rukama zbarvenýma od ořechů. Smíchejte kyselinu citronovou s vodou v takovém poměru, aby vám vznikla kaše. Tu poté vmasírujte do míst, kde máte ruce špinavé. Opakujte několikrát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ocet opět nezklame

Většina lidí na ocet pohlíží jako na obyčejné dochucovadlo, které v obchodě seženete za pár korun a bez kterého třeba taková tlačenka s cibulí prostě není to pravé ořechové. My ale víme, že ocet zastane v domácnosti roli šikovného pomocníka, na kterého se dá spolehnout.

A to právě i tehdy, až si budete zoufat, že máte ruce samý flek. Je jedno, jestli sáhnete po klasickém octu, nebo použijete ocet jablečný či vinný. Smíchejte ho s trochou vody, vmasírujte do dlaní a umyjte mýdlem a vodou. Opakujte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---