Co pomáhá na žluté skvrny od potu a deodorantu? Můžete také najít pomoc v kuchyni pomocí jednoduchých triků

Kombinace potu a antiperspirantu je někdy doslova přírodní katastrofou. Skvrny v podpaží na oblečení však nemusí znamenat okamžitou koupi nového kousku – vyzkoušejte tyto osvědčené přírodní prostředky, které vás nečistot zbaví. Budete překvapeni, jak si se skvrnami poradí. Tím navíc předejdete zbytečného stresu z toho, že vaše oblíbené triko nebo tílko skončí na odpis.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ocet

Smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1. Namočte tričko do této tekutiny a perte, dokud skvrny nezmizí. Můžete také namočit jen skvrny a nechat působit přes noc. V obou případech nakonec tričko vyperte v pračce s běžným pracím prostředkem, uvádí portál InStory. Ocet je skvělý zejména na barevné oblečení, na bílé oblečení zkuste slabší koncentraci, aby nežloutlo.

Sůl

Je účinná na starší skvrny a lze ji použít na bílé i barevné prádlo. Místo se skvrnou namočte a posypte solí. Nechte působit přes noc. Poté znovu namočte a přidejte sůl. Jemně vetřete do tkaniny. Nakonec vyperte v pračce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Citron

Citron je ideální na čerstvé skvrny od antiperspirantu a deodorantu. Vymačkejte na ně citronovou šťávu, potřete a nechte působit 30 minut. Do citronu můžete také přidat lžičku soli. Poté skvrny jemně rozetřete v dlaních, opláchněte ve vlažné vodě a vyperte v pračce.

Prášek do pečiva

K účinnému odstranění zejména starších zažloutlých skvrn můžete použít prášek do pečiva. Vložte dva sáčky do kbelíku s teplou vodou a důkladně promíchejte, aby se prášek rozpustil, uvádí portál Magazín plus. Oděv do tekutiny namočte a nechte působit alespoň hodinu, ideálně přes noc. Poté důkladně vyperte v pračce.

Prací prostředek na nádobí

Málokdo ví, že i běžný prostředek na mytí nádobí může pomoci s odolnými skvrnami od antiperspirantu. Nalijte jej na skvrnu, rozetřete a nechte působit 30 minut. Poté oděv opláchněte a vyperte.

Aspirin

Rozdrťte dvě tablety aspirinu a rozpusťte je ve čtvrt šálku horké vody. Tekutinu nalijte přímo na skvrnu a nechte působit asi dvě hodiny. Poté vyperte v pračce s běžným pracím prostředkem.

Zdroje: Magazín plus, InStory

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---