Jak by měla vypadat domácí dílna každého kutila bez ohledu na to, jak často ji využíváte? Určitě znáte to pravidlo, že nikdy nevíte, kdy budete potřebovat nářadí na opravu malých věcí. Představte si, že ke své dílně nebudete přistupovat zodpovědně. Rázem zjistíte, že potřebné nářadí ani nevlastníte. Nemusí se jednat o příliš drahé vybavení. Na občasné využívání vám vystačí střední třída.

Jak začít vybavovat domácí dílnu?
Pro začátek je dobré pořídit si pracovní stůl. Ten by měl být dostatečně velký na různé pracovní aktivity. Každý pracovní stůl by měl být vybaven pevným svěrákem. Určitě byste neměli zapomenout na pracovní osvětlení. Na svou práci musíte dobře vidět. V okolí svého pracovního stolu rozmístěte regály, skříňky a organizéry. Do nich budete následně ukládat své zakoupené nářadí. Není dobré mít nářadí rozmístěno všude po pracovním stole nebo na zemi.
Nyní přejdeme na elektrické nástroje. Z elektrických nástrojů si pořiďte do své dílny akumulátorový šroubovák, brusku a pilu. Základem je pochopitelně vrtačka. Ta by neměla chybět v žádné domácí dílně. Jakmile si pořídíte všechny výše uvedené elektrické nástroje, můžete se přesunout k manuálnímu nářadí. Je dobré vlastnit i manuální pilky a šroubováky. Ne všude se s elektrickým nářadím dostanete, a tak je manuální nářadí základem každého domácího kutila.

Jaké další vybavení nesmí chybět?
Domácí dílna by dále měla být vybavená plochými klíči. Je dobré si pořídit od každé velikosti alespoň dva. Začít můžete plochým klíčem od velikosti 8 a skončit přinejmenším u velikosti 32. Pokud víte, že budete potřebovat i větší, nebo dokonce menší klíče, pořiďte si celou sadu. Zapomenout byste neměli ani na torxové a imbusové šroubováky. Podobně jako klíče a šroubováky si pořiďte i ráčny. Na ráčnu můžete umístit jak klasické ořechy, tak imbusové a torxové ořechy. Ráčny se dělí na několik velikostí. Je dobré si pořídit malou, střední i velkou ráčnu.
Na závěr nezapomeňte dílnu dovybavit kladivem, metrem a jinými pomůckami. Chybět by neměla ani špachtle nebo majzlík.