Co do ložnice zdaleka nepatří?

Hodně lidí si neuvědomuje, že každá místnost má svým způsobem seznam věcí, které by v ní neměly co dělat. Ložnice není výjimkou. O té to platí dvojnásob, protože je to místnost, ve které usínáte. Pokud v ní budete mít věci, které zmíníme v následujících odstavcích, nesmíte se pak divit tomu, že je váš spánek neustále rušen. Některé věci mimo jiné napomáhají k tomu, abyste nemohli usnout vůbec, a vy se tak ráno cítíte unavení. Společně se nyní pojďme podívat na seznam věcí.

Elektronika? Pravidlo číslo 1

Elektronika je na seznamu ohrožených věcí, co se týče ložnice. Jde o nejčastější a zároveň největší chybu, které se lidé dopouštějí. Pokud se díváte v posteli na mobilní telefon, jenž vyzařuje modré světlo, máte o to menší šanci na kvalitní spánek. Zvlášť čerstvě po odložení mobilního telefonu. Co to znamená? Jakmile odložíte mobilní telefon, váš mozek vám nedovolí během pár vteřin nebo minut usnout. Je to zapříčiněno vyzařujícím modrým světlem, které proudí z vašeho mobilního telefonu. K nevyhovující elektronice pochopitelně patří i televize.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Posilovna v ložnici? Zapomeňte na ni

Mnoho lidí si dělá v rohu místnosti posilovací koutek. Opět se ale dopouštíte nemalé chyby. Jde o věc, která následně strhává vaši pozornost. Ne nadarmo se říká, že by ložnice neboli místnost, ve které spíte, měla být o jednoduchosti. To se týká i výběru barev. Světlé odstíny totiž nestrhávají takovou pozornost jako tmavé barvy. Myslete na to při dalším vybavováním ložnice. Posilovna zkrátka nemá v ložnici co dělat. Nezáleží na tom, zda se jedná o malý posilovací koutek nebo větší prostor. Tak či tak je to do ložnice nevhodné.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nepořádek je velkým nepřítelem

Nepořádek by v ložnici být neměl. Jako žena se snažíte uklízet, ale váš partner to ignoruje? Vysvětlete mu, že na nepořádek v ložnici myslíte i při samotném usínání, což vede k tomu, že je váš spánek nekvalitní. Pokud to vašemu partnerovi nevadí, je to převážně o komunikaci. Nepořádek je ale další příčinou toho, proč je váš spánek méně kvalitní.

Těžké věci nad postelí vyvolávají strach

Máte poličku přímo nad svou postelí? Věděli jste, že to povědomě může vyvolávat strach? Nikdy totiž nevíte, zda nemůže předmět umístěný nad vámi spadnout. Je to také důvod toho, proč často lidé přemýšlí, jestli je polička správně přimontovaná a co by se stalo, kdyby spadla. Zvlášť ženy mají v tomto případě o několik desítek procent větší strach, a to právem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---