Co by nemělo chybět v koupelně, kterou využívají i děti?

Jakmile nám do života vstoupí děti, hodně se toho změní. Některých věcí se musíme vzdát, k jiným se nám naopak dveře otevřou. Ke změnám dojde i v domácnosti. Najednou je nutno počítat s tím, že s námi bydlí také děti – a určité věci je tomu potřeba přizpůsobit.

Bezpečná koupelna pro děti

V domácnosti může na malé objevitele stříhat mnoho nebezpečí. Jinak tomu není ani v koupelně, kde je riziko úrazu možná o něco vyšší. Máte-li děti, určitě pro ně chcete jen to nejlepší. Proto vám v rámci dnešního článku poradíme, jak zařídit bezpečnou koupelnu, kterou mohou v klidu využívat i dětičky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Protiskluzové koberečky a podložky

Kolikrát už se vám stalo, že vám uklouzla noha na mokré dlažbě? Dospělý člověk přece jen ještě dokáže zabránit pádu, malé dítě nikoli. V koupelně je bohužel poměrně vysoké riziko takového úrazu. Lze tomu předejít poměrně snadno, a to pořízením protiskluzového koberečku nebo podložky, kterou umístíte před vanu nebo sprchový kout. Nestane se pak, že by dítko mokrýma nožičkama došláplo přímo na kluzkou dlažbu. Kobereček nebo podložka mají i tu výhodu, že po došlapu zahřejí.

Zvažte pořízení termobaterie

Pořízení termobaterie je sice nákladnější záležitostí, nicméně i zde lze hovořit o jisté prevenci nepříjemného úrazu a možného neštěstí. Součástí termobaterie je chytrý ventil zabraňující přetékání horké vody. Ta je v termobateriích zpravidla nastavena na 38 stupňů, je samozřejmě možné ji podle potřeby regulovat. Mnohem důležitější je zde fakt, že termobaterie může předejít nechtěnému opaření, zvláště při samostatné manipulaci dítěte s vodou. I když se její pořízení pojí k vyšší finanční investici, za nějakou dobu se vám investice vrátí na úspoře vody.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Madla a stupínky

Pro malé děti jsou madla velkým pomocníkem. Rozhodně nelze podléhat dojmou, že jsou určené pouze pro seniory kvůli jejich zhoršené pohyblivosti. Děti ocení, že se budou moci madla přichytit, jde o prevenci pádu. Dítěti byste do koupelny měli pořídit i stupínek, aby pohodlně dosáhlo na umyvadlo – děti se mnohdy ve snaze dosáhnout tam, kam potřebují, za umyvadlo věší, a riskují tak, že se uvolní a vznikne neštěstí.

Veselé barvy a dekorace

Nemusíte se hned pouštět do náročné a nákladné rekonstrukce, abyste v koupelně vytvořili tu správnou atmosféru. Barevné květiny, samolepky s mořskou tematikou, různé geometrické obrazce – zkrátka všechno, co je hravé a veselé, děti baví a v takovém prostředí se cítí dobře.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---